Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Exkluzívna sada strieborných mincí American Eagle High Relief 2020 Antique Standard
Limitovaná edícia

Exkluzívna sada strieborných mincí American Eagle High Relief 2020 Antique Standard

11:06
posledná aktualizácia ceny
005821
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

American Eagle 2 x 5 Oz - High Relief

Unikátna sada dvoch strieborných mincí vydaných republikou Pobrežie slonoviny pre rok 2020 razených z najčistejšieho 99.9% striebra a každá o hmotnosti 155.5 g (5 Oz) vychádza v rámci série Edition Signature . Druhá sada edície stvárňuje v extra vysokom reliéfe dve podoby orla bielohlavého, ktorý je známy tiež ako American Eagle.
Spracovaním v duchu reliéfneho sochárstva v kombinácii s patinovaným povrchom Antique Standard, naviac čiastočne pokovaným zlatom a bielym rhodiom, vzniklo umelecké dielo vo svete numizmatiky.

Na rube každej mince je pomocou technológie razby High Relief realisticky vypracovaná plastická podoba orla bielohlavého. Razba je prevedená do veľmi drobných detailov, ktoré sú patrné na jemnej štruktúre peria. Prvá minca zachytáva bočný pohľad na dravca, jeho zobák a oko sú pozlátené. Čelný pohľad na druhej minci dopĺňa biele rhodium pokrývajúce perie na hlave a krku orla. Štylizované pozadie tvoria slnečné lúče prestupujúce medzi mraky. Scénu obklopujú údaje o hmotnosti "5 OZ", rýdzosti "999 AG" a nápis "HAUT-RELIEF (vysoký reliéf vo francúzštine). Súčasťou motívu je tiež označenie belgického výrobcu P. De Greef a značka mincovne Mauquoy.
Orol bielohlavý je majestátny severoamerický dravec, ktorý sa objavuje v kultúre a náboženstve indiánskych kmeňov od nepamäti. Je vnímaný ako posol bohov, prostredníctvom ktorého môžu komunikovať s najvyššou autoritou. V roku 1782 sa orol bielohlavý objavuje ako národný symbol na štátnom znaku USA. Jeho podoba je neoddeliteľnou súčasťou väčšiny znakov vládnych inštitúcií, pečate prezidenta a niekoľkých amerických mincí vrátane investičných mincí "American Eagle".

Lícna strana mincí vyobrazuje štátny znak Pobrežia slonoviny s nápisom "REPUBLIQUE DE COTE D´IVOIRE", rok emisie "2020" a nominál "5000 FRANCS CFA". Hrana mincí je číslovaná.

Mince sú dodávané v luxusnej zamatovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Édition Signature

Špecifikácia produktu

Emise:
2020
Hrana:
hladká, číslovaná
Mincovna:
Mauquoy Mint
Nominál:
2 x 5000 CFA
Průměr:
60 mm
Téma:
Flora a Fauna
Autor:
Beni Debacker
Hmotnost:
2 x 155,5 g (2 x 5 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag, pokovené 999/1000 Au a 999/1000 Rh
Náklad:
500 ks
Provedení:
Antique Standard
Série:
Édition Signature
Země původu:
Pobrežie Slonoviny

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern