Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Jin - Jang Sada zlaté a strieborné mince 2019 Proof

2.188,00 € oslobodené od DPH
Jin - Jang Sada zlaté a strieborné mince 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Jin - Jang Sada zlaté a strieborné mince 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005617
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Sada zlatej a striebornej pamätnej mince
Nominál: 200 CAD/10 CAD
Rozmer: 39 mm
Rýdzosť: 29 g Au/15,87 g Ag
Ryzost: 999.9/1000 Au/Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor: Aries Cheung, Susanna Blunt
Emisia: 2019
Náklad: iba 288 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Gold and Silver Yin and Yang Coins

Exkluzívnu sadu zlatej a striebornej mince vydáva Kanadská kráľovská mincovňa pre rok 2019 v absolútnej rýdzosti najčistejšieho 99.99% zlata a striebra v špičkovej kvalite proof. Hoci má zlatá (29 g) aj strieborná (15,87 g) minca inú hmotnosť, bola vďaka inovatívnej technológii dosiahnutá rovnaká veľosť. Obe mince tak tvoria jeden celok tradičného symbolu čínskej filozofie - Jin a Jang.

Sada mincí využitím kombinácie zlata a striebra predkladá filozofiu a hlbokú symboliku duality - oheň a voda, zem a vietor. Zlatá minca zastupuje Jang ako ohnivé a aktívne slnko, ktoré vládne oblohe, vtačiemu teritóriu. Vlastnosti Jin vyjadruje strieborná minca, ktorá sa leskne ako hladina chladnej vody, útočisko rýb. Vizuálnu podobu vytvoril grafik a ilustrátor Aries Cherung. Inšpiráciu hľadal v tradičnom čínskom ľudovom umení, ktoré obohatil o súčasné prvky.

Na rube zlatej mince vzlieta vrabec medzi obrysy znázorňujúce nadýchané oblaky. Telo vtáka je prispôsobené tvaru Jang. Špičky krídel sa takmer dotýkajú, sú v polovici tempa. Rýchly a dynamický let je znázornený striedaním matného a lesklého povrchu peria, klenutým chrbtom a výrazným zakrivením krídel a chvosta.
Vrabce sú dnes na čínskych farmách veľmi vítané. Živia sa hmyzom a larvami húseníc. Migrujúce vtáky symbolizujú príchod oteplenia, harmónie a hojnosti.

Na rube striebornej mince pláva kapor koi na pozadí sústredných kruhov a kriviek, ktoré načrtávajú zvlnenúu vodnú hladinu. Telo kapra, jeho chrbtová plutva a chvost kopíruje tvar Jin. Striedanie lesklých a matných častí naznačuje pestrofarebnú krásu šupín.
Kapor koi je v ázijskej kultúre značne populárny. Podľa tradičného učenia Feng-šuej je kapor koi symbolom úspechu a v dvojici predstavuje harmonické spolužitie partnerov. Ako predobraz symbolu Jin a Jang je považovaná dvojica kaprov koi plávajúca v tesnom kruhu

Líce oboch mincí zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápisom "ELIZABETH II", "D.G. REGINA", "CANADA", nominálnu hodnotu a rok emisie "2019".

Mince v špeciálne tvarovanej kapsuli, ktorá ich drží v ich symbolickom spojení, sú uložené do červenej koženkovej krabičky spolu s číslovaným certifikátom pravosti v exkluzívnom limitovanom náklade iba 288 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničiaStrieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.