Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Maple Leaf A Historic Reign Sada zlatých mincí 2016 Proof

3.638,00 € oslobodené od DPH
Maple Leaf A Historic Reign Sada zlatých mincí 2016 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Maple Leaf A Historic Reign Sada zlatých mincí 2016 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 003280
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.







Luxusní Sada Maple Leaf 2016
Nominál: 50, 10, 5, 1 CAD
Průměr: 30, 20, 16, 14.1 mm
Hmotnost: 31.15 g, 7.8 g, 3.14 g, 1.58 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: Částečně vroubkovaná, 1 oz - číslovaná
Náklad: 600 ks
Autor: Celia Godkin
Emise: 2015
Ražba: Kanadská královská mincovna

Zlatý Maple Leaf 2016 - Nejdéle vládnoucí panovnice

Exkluzivní sada čtyř zlatých mincí vydaných Kanadskou královskou mincovnou pro rok 2016. Mince byly raženy v roce 2015 v ryzosti 99.99% nejčistšího 24 karátového zlata o váze 1 Oz, 1/4 Oz, 1/10 Oz a 1/20 Oz ve špičkové kvalitě reverse proof, na počest nejdéle vládnoucí panovnice Spojeného království - královny Alžběty II..

sada_zlatych_minci_maple_leaf_histoic_reign_2016

Všechny čtyři zlaté mince zobrazují na svém rubu vždy trochu jiný motiv letícího javorového listu spolu s monogramem královny Alžběty II. skládající se z koruny svatého Eduarda a symbolu "EIIR". 1 Oz mince vyobrazuje fialový monogram královny Alžběty II. na popředí javorového listu. Motiv doplňují nápisy "CANADA", "FINE GOLD OR PUR", váha, ryzost a iniciály umělkyně "CG" vlevo. Líc každé mince zobrazuje vždy trochu jiný portrét královny Alžběty II. od těchto autorů: Mary Gillick (1/4 Oz) - portrét se poprvé objevil na kanadských oběžných mincích v roce 1953, Arnold Machin (1/10 Oz) - portrét z roku 1965 a Dora De Pédery-Hunt (1/20 Oz). Na 1 Oz minci je vyobrazen korunovační portrét královny Alžběty II. z roku 1952 s Britskou imperiální korunou na hlavě. Portréty obklopují nápisy "ELIZABETH II", "D.G.REGINA", rok vydání a nominální hodnota. Hrana 1 oz mince je číslovaná.

sada_zlatych_minci_maple_leaf_histoic_reign_2016

Mince jsou dodávány v luxusní rudé krabičce z lakovaného javorového dřeva spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti ve velmi limitovaném nákladu pouze 600 kusů pro celý svět!

Kráľovná Alžbeta II.

queen_elizabeth_ii_uk.jpg

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. apríla 1926, Mayfair, Londýn, Spojené kráľovstvo) je vládnuca kráľovná šestnástich nezávislých štátov označovaných ako Commonwealth Realm. Jedná sa o tieto štáty: Antigua a Barbuda, Austrália, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svätý Kryštof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Šalamúnove ostrovy, Tuvalu a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

V každej tejto krajine je považovaná za panovníčku samostatného štátu a plnenie kráľovských povinností pre každú krajinu je oddelené. Ďalej je hlavou Commonwealthu a najvyššou predstaviteľkou Anglikánskej cirkvi. Aj napriek veľkému počtu funkcií, v súlade so zvykovým právom, zasahuje do politiky len výnimočne.

Alžbeta sa stala britskou kráľovnou po smrti svojho otca Juraja VI. 6. februára 1952. V dlhom období jej vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, ktorý bol zahájený už počas vlády jej otce) a následnému vzniku Commonwealthu. Potom, čo britské kolónie získavali nezávislosť, sa stala kráľovnou niekoľkých nových osamostatnených krajín. Niektoré z nich neskôr zmenily svoj status na republiku.

Alžbeta sa roku 1947 vydala za Philipa, vojvodu z Edinburghu a kráľovský pár má štyroch potomkov. Alžbeta je tiež jedným z najdlhšie vládnucich britských panovníkov.



Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.