+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Maui and the Goddess of Fire Maori Art Sada strieborných mincí 2019 Proof

217,00 € vrátane DPH
Maui and the Goddess of Fire Maori Art Sada strieborných mincí 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Maui and the Goddess of Fire Maori Art Sada strieborných mincí 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005467
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborné pamätné mince
Nominál: 2 × 1 NZD
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 2 × 1 Oz
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2019
Autor: Dave Hakaraia
Náklad: iba 500 ks
Razba: BH Mayer’s Kunstprägeanstalt GmbH
Emitent: Nový Zéland

Zobraziť mince s motívom z "maorskej mytológie"

Māui and the Goddess of Fire - 2019

Exkluzívna sada dvoch strieborných mincí vydaných Novozélandskou bankou pre rok 2019 a razených v špičkovej kvalite proof, každá o hmotnosti 1 trojskej unce z rýdzeho 99.9% striebra, je venovaná maorskej mytológii a príbehu - Ako Maui získal pre svet oheň.

Na rube každej mince je jedna z kľúčových postáv legendy, ktorými sú Maui a bohyňa ohna, Mahuika. Zachytáva časť príbehu, kedy Maui získal od bohyne niekoľko ohnivých nechtov a tie jej tak zostávajú len na jednej ruke. Sukňu bohyne zdobí trojuholníkový vzor, ktorý sa opakuje tiež na drevenej krabičke a predstavuje plápolajúci oheň. Pozadie na oboch minciach dekorujú maorské ornamenty Koru - symbolika rozvíjajúceho sa listu paprade a je doplnené o nápisy "TAHI TARA" a nominálnu hodnotu.
Mince rozprávajú maorskú legendu o tom, ako Maui získal pre svet oheň. Poloboh Maui bol zvedavý, odkiaľ pochádza oheň. Preto uhasil oheň vo všetkých dedinách a čakal, čo sa stane. Dedinčania boli zdesení a žiadali o radu svojho Ragaritu. Ten im poradil, aby sa niekto vydal za bohyňou Mahuikou a o oheň ju požiadal. Maui bol rád, že jeho plán vyšiel a ponúkol sa, že sa vypraví za bohyňou na spálenú horu. Maui bol synom Makeatutara, boha podsvetia a preto bol bohyňou ohňa vľúdne prijatý. Lžou z nej postupne vylákal všetky jej ohnivé nechty. Keď bohyňa zistila, že ju Maui oklamal, chcela ho potrestať. Pri prenasledovaní po ňom vrhla oheň, ktorý ho minul, ale zasiahol stromy, ktoré si v sebe oheň uchovali. Keď sa Maui z výpravy vrátil, bol bez ohňa, ale priniesol suché drevo. Dedinčanom ukázal, ako založiť oheň trením dreva o seba.

Líce každej mince nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od autora Iana Rank-Broadleyho, nápisy "NEW ZEALAND", "ELIZABETH II", rok vydania "2019" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Obe mince sú zapuzdrené do akrylátového rámčeka a vložené do drevenej krabičky. Súčasťou každej sady je originálny certifikát pravosti. Súbor bol vydaný vo veľmi limitovanom náklade iba 500 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.