Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.48 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Maui and the Goddess of Fire Maori Art Sada strieborných mincí 2019 Proof

Maui and the Goddess of Fire Maori Art Sada strieborných mincí 2019 Proof

11:58
posledná aktualizácia ceny
005467
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborné pamätné mince

Zobraziť mince s motívom z "maorskej mytológie"

Māui and the Goddess of Fire - 2019

Exkluzívna sada dvoch strieborných mincí vydaných Novozélandskou bankou pre rok 2019 a razených v špičkovej kvalite proof, každá o hmotnosti 1 trojskej unce z rýdzeho 99.9% striebra, je venovaná maorskej mytológii a príbehu - Ako Maui získal pre svet oheň.

Na rube každej mince je jedna z kľúčových postáv legendy, ktorými sú Maui a bohyňa ohna, Mahuika. Zachytáva časť príbehu, kedy Maui získal od bohyne niekoľko ohnivých nechtov a tie jej tak zostávajú len na jednej ruke. Sukňu bohyne zdobí trojuholníkový vzor, ktorý sa opakuje tiež na drevenej krabičke a predstavuje plápolajúci oheň. Pozadie na oboch minciach dekorujú maorské ornamenty Koru - symbolika rozvíjajúceho sa listu paprade a je doplnené o nápisy "TAHI TARA" a nominálnu hodnotu.
Mince rozprávajú maorskú legendu o tom, ako Maui získal pre svet oheň. Poloboh Maui bol zvedavý, odkiaľ pochádza oheň. Preto uhasil oheň vo všetkých dedinách a čakal, čo sa stane. Dedinčania boli zdesení a žiadali o radu svojho Ragaritu. Ten im poradil, aby sa niekto vydal za bohyňou Mahuikou a o oheň ju požiadal. Maui bol rád, že jeho plán vyšiel a ponúkol sa, že sa vypraví za bohyňou na spálenú horu. Maui bol synom Makeatutara, boha podsvetia a preto bol bohyňou ohňa vľúdne prijatý. Lžou z nej postupne vylákal všetky jej ohnivé nechty. Keď bohyňa zistila, že ju Maui oklamal, chcela ho potrestať. Pri prenasledovaní po ňom vrhla oheň, ktorý ho minul, ale zasiahol stromy, ktoré si v sebe oheň uchovali. Keď sa Maui z výpravy vrátil, bol bez ohňa, ale priniesol suché drevo. Dedinčanom ukázal, ako založiť oheň trením dreva o seba.

Líce každej mince nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od autora Iana Rank-Broadleyho, nápisy "NEW ZEALAND", "ELIZABETH II", rok vydania "2019" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Obe mince sú zapuzdrené do akrylátového rámčeka a vložené do drevenej krabičky. Súčasťou každej sady je originálny certifikát pravosti. Súbor bol vydaný vo veľmi limitovanom náklade iba 500 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Mincovna:
BH Mayer’s Kunstprägeanstalt GmbH
Nominál:
2 × 1 NZD
Průměr:
40 mm
Země původu:
Nový Zéland
Autor:
Dave Hakaraia
Hmotnost:
2 x 31,1 g (2 x 1 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Náklad:
iba 500 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Pověsti, legendy a mýty

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern