Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Narodeninový toliar v darčekovom blisteri - strieborná medaila Proof

55,00 € vrátane DPH
Narodeninový toliar v darčekovom blisteri - strieborná medaila Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Narodeninový toliar v darčekovom blisteri - strieborná medaila Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 000717
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná medaila
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 29 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Hrana: hladká
Rozmer darčekového blistera: 100 x 150 mm
Kvalita prevedenia: Proof
Emisia: februtá 2020
Autor: Miroslav Schovanec
Rytec: Miroslav Schovanec
Razba: Česká Mincovna

V cene tejto striebornej medaily je kapsule a darčekový blister, ktorý slúži zároveň ako certifikát.

Narodeninový toliar

Mimoriadná razba Českej mincovne, strieborná pamätná medaila Narodeninový toliar, ktorý na jednej strane nádherne zachytáva slávnu maľbu Sandra Botticelliho Zrodenie Venuše a na strane druhej chytro znázorňuje všetká znamenia zverokruhu.

Pokiaľ chcete príjemne prekvapiť svojich blízkych a priateľov, či obdarovať práve narodených originálnym darčekom k narodeninám, ktorý zostane stále krásny a časom získa aj väčšiu hodnotu, tak je pamätná medaila Narodeninový toliar z 99.9% rýdzeho striebra tou najlepšou voľbou.

Zrodenie Venuše

Jeden z najslávnejších obrazov sveta Zrodenie Venuše vytvoril renesančný maliar Sandro Botticelli. Tempera na plátne datovaná okolo roku 1478 alebo 1483 (1486) je súčasťou zbierok slávnej talianskej galérie Uffizi vo Florencii. Maľba zachytáva príbeh z rímskej mytológie o zrodení bohyne krásy a lásky. Venuša zrodená z morskej peny je unášaná na lastúre k brehu. Jej nahú postavu ovieva západný vietor v podobe Zefyra a jeho družky. Na pobreží ju očakáva bohyňa jari, aby ju zahalila do kvetinami zdobeného plášťa. Obraz obsahuje celý rad symbolov a súvislostí. Ruža je spojená s Venušou ako bohyňou kvetín. Lastúra odkazuje na znovuzrodenie. Bohyňa jari ovenčená myrtou a kvetinami predstavuje obdobie šťastia a plodnosti. Ochranca rastlín a nositeľ vlahy Zefyros spája ducha s hmotou.

Sandro Botticelli (1444-1510)

Taliansky maliar z obdobia renesancie Sandro Botticelli patrí medzi popredných umelcov florentskej školy. Rodený Florenčan začal svoju umeleckú dráhu v zlatníckej dielni. Následne sa učil v dielni uznávaného majstra Filippa Lippiho, kde maľoval tiež svoje prvé obrazy.
Prielomom v jeho kariére bolo stretnutie s najmocnejšou florentskou rodinou Mediciovcov a ich podpora. Zámožný rod obchodníkov a bankérov mu zaistil súkromné objednávky, vďaka ktorým sa stal známym aj mimo Florenciu. V roku 1481 bol povolaný pápežom do Ríma k spolupráci na výzdobe Sixtínskej kaplnky. Pre vnútornú výzdobu stien vytvoril dve fresky zo Starého zákona a jednu fresku z Nového zákona.

Po návrate do Florencie bol poverený mestskou radou výzdobou Sály ľalií v paláci Palazzo Vecchio. Nasledovali ďalšie diela medzi ktorými sú tiež jeho najznámejšie obrazy Primavera a Zrodenie Venuše. Podieľal sa na výzdobe letného sídla svojho mecenáša Lorenza I. Medicejského. Realizoval ďalšiu objednávku mesta v recepčnej sieni Palazzo Vecchio, ktorou bola kruhová tonda Madonny s granátovým jablkom.

Botticelliho maľby sú charakteristické ľahkými elegantnými líniami a detaily vykresľujúce idealizované postavy a scény až duchovného rozmeru. Skoro po autorovej smrti bola jeho osobnosť a práca zabudnutá a znovuobjavená až v 19. storočí.
Dnes sú jeho diela považované za vrchol renesančného maliarstva a súčasťou zbierok svetových galérií ako je florentská Uffizi, parížsky Louver alebo madridské Prado.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.