+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Platinová uncová minca UNESCO - Zámok a zámocký areál Litomyšl 2018 Proof

1.811,00 € vrátane DPH
Platinová uncová minca UNESCO - Zámok a zámocký areál Litomyšl 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Platinová uncová minca UNESCO - Zámok a zámocký areál Litomyšl 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005175
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Platinová pamätná minca
Nominál: 50 NZD
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 31,1 g
Ryzost: 999/1000 Pt
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 100 ks
Autor:Lenka Nebeská, DiS.
Emisia: august 2018
Emitent: Niue
Razba: Česká mincovna

České památky UNESCO

Motívom piatej platinovej mince Českej mincovne zo zberateľsko-investičného cyklu venovaného pamiatkam UNESCO sa stal zámok Litomyšl. Minca vychádza v roku 2018, kedy uplynulo rovných 450 rokov od položenia jeho základného kameňa..

Renesančný zámok, ktorý si v druhej polovici 16. storočia nechali postaviť Páni z Pernštejna ako reprezentatívne sídlo, predstavuje vzácnu ukážku talianskeho arkádového paláca upraveného pre podmienky zaalpských krajín. Vyniká unikátnou sgrafitovou výzdobou fasád a štítov a svoju výnimočnosť si uchoval napriek mnohým premenám v štyle nových umeleckých smerov. Neoddeliteľnou súčásťou komplexu sú dochované hospodárske budovy a záhrada upravená do podoby anglického parku, ale tiež historické zámocké divadlo s funkčnou mašinériou a súborom kuls, ktoré je jedným z posledných v celej Európe. Priamo na zámku sa naviac – do rodiny zámockého sládka – narodil legendárny hudobný skladateľ Bedřich Smetana.

Reverzná strana mince, ktorá je dielom talentovanej medailérky Lenky Nebeské, DiS., predkladá pohľad na zámok smerom od východu. Na fasáde je patrná bohatá psaníčková výzdoba, ktorej detail je vyobrazený na pozadí zámku v hornej časti mince (zámok pokrýva neuveriteľných 8 000 psaníčok). Vpravo dole sa nachádza ukážka figurálnej sgrafitovej výzdoby a kompozíciu uzatvára opis ZÁMECKÝ AREÁL LITOMYŠL. Averznej strane mince, ktorá je spoločná pre celú platinovú sériu, dominuje koláž zložená z architektonických prvkov rozličných českých stavieb zapísaných do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Averz ďalej nesie náležitosti ostrova Niue, emitenta, ktorý Českej mincovni poskytuje zahraničnú licenciu pre vydávanie pamätných mincí – teda profil a meno panovníčky Alžbety II., letopočet emisie 2018 a nominálnu hodnotu 50 DOLLARS (NZD).

Neoddeliteľnou súčasťou každej mince je špeciálny certifikát pravosti. Kompletnú kolekciu všetkých dvanástich platinových razieb si môžete uložiť do zberateľskej etue.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.