+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Sada dvoch strieborných mincí Priemyselný vývoj 2 x 1 Oz 2018 Antique Standard

240,00 € vrátane DPH
Sada dvoch strieborných mincí Priemyselný vývoj 2 x 1 Oz 2018 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Sada dvoch strieborných mincí Priemyselný vývoj 2 x 1 Oz 2018 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005211
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Sada strieborných mincí
Nominál: 2 x 1 AUD
Priemer: 38,5 mm
Hmotnosť: 2 x 31,2 g (1 Oz)
Rýdzosť: 999,9/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: ozubená
Emisia: 2018
Náklad: iba 1 000 ks
Emitent: Tuvalu

Evolution of Industry

Exkluzívna sada dvoch strieborných mincí razených v roku 2018 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra v unikátnom prevedení antique o hmotnosti 2 x 1 Oz je venovaná priemyslovej revolúcii a jej vplyvu na každodenný život.

Rub prvnej mince predstavuje vývoj využitia pary a zobrazuje množstvo významných vynálezov, ktoré prispeli k prvej priemyslovej revolúcii. Do motívu je začlenených niekoľko vynálezov tohto obdobia, ktoré sú usporiadané do ozubeného kolesa. V hornej ľavej časti mince je parná lokomotíva a železnica. V hornej ľavej časti sú vysoké komíny britských mlynov a prvých tovární, ktoré používali parnú silu pre pohon strojov vo veľkom merítku. V dolnej časti mince je zotrvačník a ďalšie súčiastky, ktoré symbolizujú prvky parného stroja Boulton a Watt. Vľavo je vyobrazený jeden z priekopníkov paroplavby. Rovnaký typ plavidla použil britský inžinier William Symington pre vodný kanál Forth and Clyde, ktorý vo svojej dobe neúspešne konkuroval železnici.
Rub druhej mince je venovaný počiatkom využitia elektrickej energie. Tvar mince a jeho raster je replikou ozubeného kolesa a sú do neho zakomponované symboly spojené s elektrinou. Ľavá časť mince zobrazuje žiarovku amerického vynálezcu Thomasa Alva Edisona. Jeho postava je vyobrazená pri elektrickom generátore v prvej komerčnej elektrárni v USA Pearl Street Station. Design v hornej časti mince zahrňuje predstavu veľkolepých elektrických výbojov z cievky Tesla. Systém cievky pre výrobu extrémne vysokého napätia objavil v roku 1891 srbský vynálezca a konštruktér Nikola Tesla, ktorý ho používal pri experimentoch zameraných na dosiahnutie bezdrôtového prenosu energie.

Líce tradične zachytáva portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian Rank-Broadleyho s nápismi "QUEEN ELIZABETH II", "1 OZ", "9999 SILVER", "2018", "TUVALU", "1 DOLLARS".

Mincú sú dodávané v jedinečnej reprezentačnej krabičke, ktorá umožňuje mechanické otáčanie ozubených mincí. Súčasťou mincí je certifikát pravosti, limitovaný náklad je obmedzený na 1 000 kusov pre celý svet!

Priemyslová revolúcia bola prechodom k novým výrobným procesom od roku 1760 do obdobia medzi rokmi 1820 - 1840. Vývoj zahrňoval prechod od ručných výrobných metód k strojovým, vznik nových výrobných procesov v chemickom priemysle, rozvoj hutníctva pri spracovaní železnej rudy, rastúce využitie parnej energie, vylepšenie obrábacích strojov a vzostup systému tovární. Textilný priemysel bol dominantným odvetvím priemyslovej revolúcie z hľadiska zamestnanosti, hodnoty produkcie a investícií. Textilný priemysel bol tiež prvým odvetvím, kde boli použité moderné výrobné metódy. Priemyslová revolúcia začala vo Veľkej Británii a množstvo technologických inovácií bolo britského pôvodu. Vďaka tomu bola Británia v polovici 18. storočia hlavným seětovým obchodným predstaviteľom, ktorý ovládal celosvetovú obchodnú ríšu.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.