Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.22 USD/oz   Cena striebra 20.327 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Sada dvoch strieborných mincí Priemyselný vývoj 2 x 1 Oz 2018 Antique Standard

Sada dvoch strieborných mincí Priemyselný vývoj 2 x 1 Oz 2018 Antique Standard

11:39
posledná aktualizácia ceny
005211
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Sada strieborných mincí

Evolution of Industry

Exkluzívna sada dvoch strieborných mincí razených v roku 2018 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra v unikátnom prevedení antique o hmotnosti 2 x 1 Oz je venovaná priemyslovej revolúcii a jej vplyvu na každodenný život.

Rub prvnej mince predstavuje vývoj využitia pary a zobrazuje množstvo významných vynálezov, ktoré prispeli k prvej priemyslovej revolúcii. Do motívu je začlenených niekoľko vynálezov tohto obdobia, ktoré sú usporiadané do ozubeného kolesa. V hornej ľavej časti mince je parná lokomotíva a železnica. V hornej ľavej časti sú vysoké komíny britských mlynov a prvých tovární, ktoré používali parnú silu pre pohon strojov vo veľkom merítku. V dolnej časti mince je zotrvačník a ďalšie súčiastky, ktoré symbolizujú prvky parného stroja Boulton a Watt. Vľavo je vyobrazený jeden z priekopníkov paroplavby. Rovnaký typ plavidla použil britský inžinier William Symington pre vodný kanál Forth and Clyde, ktorý vo svojej dobe neúspešne konkuroval železnici.
Rub druhej mince je venovaný počiatkom využitia elektrickej energie. Tvar mince a jeho raster je replikou ozubeného kolesa a sú do neho zakomponované symboly spojené s elektrinou. Ľavá časť mince zobrazuje žiarovku amerického vynálezcu Thomasa Alva Edisona. Jeho postava je vyobrazená pri elektrickom generátore v prvej komerčnej elektrárni v USA Pearl Street Station. Design v hornej časti mince zahrňuje predstavu veľkolepých elektrických výbojov z cievky Tesla. Systém cievky pre výrobu extrémne vysokého napätia objavil v roku 1891 srbský vynálezca a konštruktér Nikola Tesla, ktorý ho používal pri experimentoch zameraných na dosiahnutie bezdrôtového prenosu energie.

Líce tradične zachytáva portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian Rank-Broadleyho s nápismi "QUEEN ELIZABETH II", "1 OZ", "9999 SILVER", "2018", "TUVALU", "1 DOLLARS".

Mincú sú dodávané v jedinečnej reprezentačnej krabičke, ktorá umožňuje mechanické otáčanie ozubených mincí. Súčasťou mincí je certifikát pravosti, limitovaný náklad je obmedzený na 1 000 kusov pre celý svet!

Priemyslová revolúcia bola prechodom k novým výrobným procesom od roku 1760 do obdobia medzi rokmi 1820 - 1840. Vývoj zahrňoval prechod od ručných výrobných metód k strojovým, vznik nových výrobných procesov v chemickom priemysle, rozvoj hutníctva pri spracovaní železnej rudy, rastúce využitie parnej energie, vylepšenie obrábacích strojov a vzostup systému tovární. Textilný priemysel bol dominantným odvetvím priemyslovej revolúcie z hľadiska zamestnanosti, hodnoty produkcie a investícií. Textilný priemysel bol tiež prvým odvetvím, kde boli použité moderné výrobné metódy. Priemyslová revolúcia začala vo Veľkej Británii a množstvo technologických inovácií bolo britského pôvodu. Vďaka tomu bola Británia v polovici 18. storočia hlavným seětovým obchodným predstaviteľom, ktorý ovládal celosvetovú obchodnú ríšu.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
2 x 31,2 g (2 x 1 Oz)
Náklad:
iba 1 000 ks
Provedení:
Antique Standard
Ryzost:
999,9/1000 Ag
Země původu:
Tuvalu
Emise:
2018
Hrana:
ozubená
Nominál:
2 x 1 AUD
Průměr:
38,5 mm
Téma:
Věda a Technika

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern