+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Sada dvoch strieborných mincí Zlatá ruža od pápeža 2018 Proof

94,00 € vrátane DPH
Sada dvoch strieborných mincí Zlatá ruža od pápeža 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Sada dvoch strieborných mincí Zlatá ruža od pápeža 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005299
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborné pamätné mince
Priemer: 30 mm
Hmotnosť: 20 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Autor: Mária Filová
Emisia: október 2018
Razba: Česká mincovna

Zlatá ruža od pápeža

Zlatá ruža je unikátnym posväteným klenotom vyrobeným z rýdzeho zlata, ktorý papež udeluje ako zvláštne vyznamenanie a vyjadrenie priazne Svätej stolice. Dvojica strieborných mincí skrášlených selektívnym pozlátením pripomíná dve takéto ruže, ktoré najdeme na území Českej republiky.

V súčasnosti sú zlatými ružami oceňované predovšetkým jedinečné náboženské miesta. To je aj prípad Velehradské baziliky (známeho pútnickeho miesta, ktoré je súčasťou prastarého cisterciáckeho kláštora), ktorej význam vyzdvihol pápež Ján Pavol II. Zlatou ružou sa môže pochváliť len šesť ďalších bazilík na celom svete. V minulosti však boli zlatými ružami obdarovávaní predovšetkým mimoriadne zbožní ľudia. Podľa niektorých prameňov je možné túto tradíciu vystopovať až do čias Karla Veľkého na prelome 8. a 9. storočia. O tisíc rokov neskôr – v 19. storočí – bola zlatou ružou vyznamenaná rakúska cisárovná Mária Anna Savojská, manželka Ferdinanda I. Dobrotivého. Panovnícky pár mal vrelý vzťah k Česku, obzvlášť k Prahe, a v roku 1874 cisárovná svoju ružu odkázala katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. Unikátny empírový klenot je dodnes súčásťou Svätovítskeho pokladu.

Medailérka Mária Filová, DiS., autorka pamätnej sady, venovala reverzné strany mincí dvom svätostánkom. Čelné pohľady na Velehradskú baziliku a Svätovítsku katedrálu dopĺňajú pápežské ruže, ktoré sa nachádzajú v ich držbe. Od zvyšku reliéfu sú ruže odlíšené atraktívnym selektívnym pokovaním rýdzim zlatom. Averzné strany potom náležia nevyhnutným náležitostiam ostrova Niue, ktorý Českej mincovne poskytuje licenciu k razbe vlastných pamätných mincí. Sú nimi profil a meno kráľovnej Alžbety II., rok emisie 2018 a nominálna hodnota 1 DOLLAR (NZD). Kompozíciu averzných strán dopĺňajú ešte dekoratívne prvky charakteristické pre obe náboženské stavby.

Sada je uložená do luxusnej drevenej etue spolu s ilustrovaným certifikátom pravosti.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.