Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Sada dvoch strieborných uncovými investičných mincí Český lev 2018 Proof / Standard

Sada dvoch strieborných uncovými investičných mincí Český lev 2018 Proof / Standard

10:49
posledná aktualizácia ceny
005180
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Sada dvoch strieborných investičných mincí

Český lev 2018

Investičné mince, ako ich názov napovedá, imponujú predovšetkým investorom, ktorí vedia, že premyslené portfólio sa nezaobíde bez drahých kovov. Čeští lvi – investičné mince Českej mincovne emitované v zahraničnej licencii – sa však môžu pýšiť ešte umeleckou a zberateľskou hodnotou. Práve preto vznikla mimoriadna sada dvoch uncových strieborných mincí, ktorá predstavuje originálny prírastok do numizmatickej zbierky aj hodnotný darček.

Prvá razba v sade má podobu klasickej investičnej minci Český lev vyrazenej v kvalite „standard“. Druhá razba je potom špeciálnou mincou vydanou pri príležitosti roku 2018, kedy oslavujeme 100 rokov od založenia Československa a štvrťstoročie od vzniku Českej republiky. V našich životoch sa s podobne významným jubileom stretávame len ťažko, a tak táto špeciálna minca dostala mimoriadny kabát – jej reliéf bol upravený a vyrazený v unikátnom prevedení „reverse proof“. Táto kvalita je opakom bežného prevedenia „proof“ – vyznačuje sa matnou mincovou plochou a zrkadlovo lesklým reliéfom. Ide o prvú razbu tohto typu, ktorá sa dostala do ponuky Českej mincovne!

Neobyčajný vlastenecký motív rubových strán mincí má silnú väzbu k českej štátnosti – predkládá dvojchvostého leva, ktorý ležiac stráži Svätováclavskú korunu a plamennú svätováclavskú orlicu na štíte. Rub mince v prevedení „reverse proof“ naviac nesie dvojicu lipových ratolestí a upravenú okružnú kompozíciu. Okružnou kompozíciou a lipovými ratolesťami sa od seba líšia tiež lícne strany dvojice mincí. Nesú však spoločné atribúty ostrova Niue (portrét a meno kráľovnej Alžbety II., rok emisie 2018 a nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD)), ktorý Českej mincovni poskytuje zahraničnú licenciu k razbe vlastných mincí. Reliéf oboch razieb je dielom Asamata Baltaeva, DiS., ktorý sa inšpiroval pôvodnou kresbovou predlohou Jaroslava Bejvla.

Neoddeliteľnou súčásťou sady mincí je špeciálne číslované balenie. Každý Čech vie, že dominantným heraldickým zvieraťom Českej republiky je dvojchvostý lev. Viete ale, ako sa táto exotická šelma dostala do znaku krajiny v srdci Európy? Pravdepodobne najznámejším príbehom o pôvode českého národného symbolu je povesť o Bruncvíkovi, bájnom kniežati, ktorý sa vydal do sveta, aby hľadal česť a slávu. Keď jeho loď stroskotala pri brehoch ďalekej Afriky, pomohol kráľovi zvierat v boji so zúrivým drakom. Vďačný lev ho od tej doby nasledoval a zažili spolu mnoho dobrodružstiev... Pri príležitosti 100. výročia založenia Československa a 25. výročia vzniku Českej republiky previedol medailér Asamat Baltaev túto starú českú báj do jedinečnej komiksovej podoby.

Mimoriadna „reverse proof“ edícia mince Český lev s designom upraveným pre rok 2018 vychádza v celkovom náklade 10 000 kusů. Prvých 1000 kusov bolo uložených v číslovanom balení, ďalších 2000 kusov je súčasťou špeciálnej číslovanej sady spolu s mincou kvality „standard“. Zvyšný náklad bude zabalený v ochranných kapsuliach a vydaný v priebehu roka 2018.


Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 2 000 ks
Průměr:
37 mm
Téma:
Umění
Autor:
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Hmotnost:
2 x 31,1 g (2 x 1 Oz)
Mincovna:
Česká mincovna
Nominál:
2 x 2 NZD
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Niue

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern