+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Sada dvoch strieborných uncovými investičných mincí Český lev 2018 Proof / Standard

80,00 € vrátane DPH
Sada dvoch strieborných uncovými investičných mincí Český lev 2018 Proof / Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Sada dvoch strieborných uncovými investičných mincí Český lev 2018 Proof / Standard


Fixace ceny: Okamžitá
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005180
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Sada dvoch strieborných investičných mincí
Nominál: 2 x 2 NZD
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 2 x 31,1 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Emisia: jún 2018
Náklad: iba 2 000 ks
Krajina pôvodu: Niue
Razba: Česká Mincovna

Český lev 2018

Investičné mince, ako ich názov napovedá, imponujú predovšetkým investorom, ktorí vedia, že premyslené portfólio sa nezaobíde bez drahých kovov. Čeští lvi – investičné mince Českej mincovne emitované v zahraničnej licencii – sa však môžu pýšiť ešte umeleckou a zberateľskou hodnotou. Práve preto vznikla mimoriadna sada dvoch uncových strieborných mincí, ktorá predstavuje originálny prírastok do numizmatickej zbierky aj hodnotný darček.

Prvá razba v sade má podobu klasickej investičnej minci Český lev vyrazenej v kvalite „standard“. Druhá razba je potom špeciálnou mincou vydanou pri príležitosti roku 2018, kedy oslavujeme 100 rokov od založenia Československa a štvrťstoročie od vzniku Českej republiky. V našich životoch sa s podobne významným jubileom stretávame len ťažko, a tak táto špeciálna minca dostala mimoriadny kabát – jej reliéf bol upravený a vyrazený v unikátnom prevedení „reverse proof“. Táto kvalita je opakom bežného prevedenia „proof“ – vyznačuje sa matnou mincovou plochou a zrkadlovo lesklým reliéfom. Ide o prvú razbu tohto typu, ktorá sa dostala do ponuky Českej mincovne!

Neobyčajný vlastenecký motív rubových strán mincí má silnú väzbu k českej štátnosti – predkládá dvojchvostého leva, ktorý ležiac stráži Svätováclavskú korunu a plamennú svätováclavskú orlicu na štíte. Rub mince v prevedení „reverse proof“ naviac nesie dvojicu lipových ratolestí a upravenú okružnú kompozíciu. Okružnou kompozíciou a lipovými ratolesťami sa od seba líšia tiež lícne strany dvojice mincí. Nesú však spoločné atribúty ostrova Niue (portrét a meno kráľovnej Alžbety II., rok emisie 2018 a nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD)), ktorý Českej mincovni poskytuje zahraničnú licenciu k razbe vlastných mincí. Reliéf oboch razieb je dielom Asamata Baltaeva, DiS., ktorý sa inšpiroval pôvodnou kresbovou predlohou Jaroslava Bejvla.

Neoddeliteľnou súčásťou sady mincí je špeciálne číslované balenie. Každý Čech vie, že dominantným heraldickým zvieraťom Českej republiky je dvojchvostý lev. Viete ale, ako sa táto exotická šelma dostala do znaku krajiny v srdci Európy? Pravdepodobne najznámejším príbehom o pôvode českého národného symbolu je povesť o Bruncvíkovi, bájnom kniežati, ktorý sa vydal do sveta, aby hľadal česť a slávu. Keď jeho loď stroskotala pri brehoch ďalekej Afriky, pomohol kráľovi zvierat v boji so zúrivým drakom. Vďačný lev ho od tej doby nasledoval a zažili spolu mnoho dobrodružstiev... Pri príležitosti 100. výročia založenia Československa a 25. výročia vzniku Českej republiky previedol medailér Asamat Baltaev túto starú českú báj do jedinečnej komiksovej podoby.

Mimoriadna „reverse proof“ edícia mince Český lev s designom upraveným pre rok 2018 vychádza v celkovom náklade 10 000 kusů. Prvých 1000 kusov bolo uložených v číslovanom balení, ďalších 2000 kusov je súčasťou špeciálnej číslovanej sady spolu s mincou kvality „standard“. Zvyšný náklad bude zabalený v ochranných kapsuliach a vydaný v priebehu roka 2018.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.