+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Sada mincí Legenda o Tróji 2020

150,00 € vrátane DPH
Sada mincí Legenda o Tróji 2020
* povinná informácia
Typ ceny:

Sada mincí Legenda o Tróji 2020


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006024
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Sada pamätných mincí
Nominál: 8 x 0,5 SBD
Priemer: 55 mm
Hmotnosť: 44 g
Kov: železo, pokované bronzom
Prevedenie: Proof like
Náklad: 9 999 sád
Emisia: 2020
Krajina emisie: Šalamúnove ostrovy

The Legend of Troy Collection

Exkluzívna kolekcia ôsmich mincí vydaných štátom Šalamúnove ostrovy v roku 2020 je inšpirovaná gréckou mytológiou a predstavuje desať hlavných postáv, ktorých osud ovplyvnila legendárna trójska vojna. Mince sú razené vo vysokom reliéfe a pokované bronzom s patinovaným povrchom Antique, ktorý kontrastuje s lešteným prevedením Proof like.

Rubová strana mincí zachytáva slávnych hrdinov v situácii alebo postoji, ktorý charakterizuje ich úlohu v spletitom príbehu desaťročnej vojny medzi Grékmi a Trójanmi. Zobrazené scény dopĺňajú v opise mená postáv a okružie dekoruje vzor jedinečný pre každú z mincí.
Najlepší z bojovníkov Achilleus ("ACHILLES") napriaha meč a so svojimi druhmi vyráža proti Trójanom. Mykénsky kráľ a veliteľ gréckych vojsk Agamemnón ("AGAMEMNON") udeľuje rozkazy na čele vojnovej flotily. Najstarší kráľovský syn a veliteľ trójskej armády Hektor ("HECTOR") odráža nepriateľov v krvavej bitke. Spartský kráľ Meneláos ochraňuje telo smrteľne zraneného Patrokla, ktorý zahynul v požičanej zbroji svojho verného priateľa Achilla ("MENELAUS & PATROCLUS"). Najkrásnejšia žena sveta Helena ("HELEN"), ktorej únos do Tróje sa stal príčinou vojny, hodnotí svoj pôvab v zrkadle. Znovunájdený trójsky princ a únosca Heleny Paris ("PARIS") ešte ako pastier premýšľa nad jablkom sváru pred osudovou voľbou. Kráľ Ithaky Odysseus ("ODYSSEUS") po desaťročnej ceste z trójskej vojny strieľa z luku, aby porazil nepriateľa a obnovil svoj nárok na trón a manželku Penelope. Trójsky kráľ Priamos s manželkou Hekabé po boku ("HECUBA & PRIAM") sledujú boje pod hradbami obliehaného mesta.

Líce mincí lemuje motív tancujúcich žien inšpirovaný starovekým umením. Do stredu mince je umiestnený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. doplnený o nápisy "ELIZABETH II", "2020", "SOLOMON ISLANDS" a "HALF DOLLAR"

Mince v kapsuliach sú zasadené do tematickej zložky s popisom. Emisný náklad tejto sady je limitovaný na 9 999 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Obehové mince a bankovky
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.