+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Sada mincí Piráti Indického oceánu 2020 Proof

108,00 € vrátane DPH
Sada mincí Piráti Indického oceánu 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Sada mincí Piráti Indického oceánu 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005613
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Sada pamätných mincí
Nominál: 3 x 1 SCR
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 29 g
Kov: meď, pozlátené 24 karátovým zlatom
Prevedenie: Proof
Náklad: 5 000 sad
Emisia: 2020
Krajina emisie: Seychely

Pirates of the Indian Ocean

Exkluzívna sada troch mincí vydaných Seychelskou republikou pre rok 2020 je venovaná pirátom Indického oceánu a predovšetkým francúzskemu pirátovi La Buse (Myšiak), uchvatileľovi najväčšej koristi vo vodách Indického oceánu v dejinách námorníctva. V roku 2020 uplynie od jeho smrti 290 rokov. Mince sú pozlátené 24 Kt zlatom a naväzujú na veľmi úspešnú sadu "Piráti z Karibiku" z roku 2019.

Na rube prvej mince je vyobrazený pirát La Buse s pištoľou v jednej ruke a s druhou rukou na rukoväti šable. Pozadie tvoria v pravej časti mapa pokladov s vyznačenou trasou a názvy ostrovov, v ľavej časti lodné kormidlo a kompas určujúci sever. Nápis na okruží mince uvádza prezývku piráta "CAPTAIN LA BUSE" a rok emisie "2020".
Na druhej minci pózuje pirát nad truhlicami s pokladom. Mapu pokladov na pozadí dopĺňajú dešifrovacie tabušky a lodné kormidlo. Na okruží mince je uvedený nápis "TREASORE ISLAND" a rok emisie "202
Tretia minca zobrazuje odplávajúcu loď s pirátskou vlajkou vzadu. Okružie mince zdobí nápis "VICTORY" a rok emisie "2020". Voľný priestor medzi nápismi na okruží vypĺňajú pri všetkých minciach logá "pirátskej" série a znaky piráta, lebka so skríženými mečmi.

Líce všetkých troch mincí zdobí štátny znak Seychel, nápis "REPUBLIC OF SEYCHELLES" a nominálna hodnota.

Mince sú uložené do originálnej drevenej truhličky pripomínajúcej skutočný pirátsky poklad. Súčasťou je mešec s obehovými mincami z rôznych krajín a certifikát pravosti v štýle mapy pokladu. Emisný náklad tejto sady je limitovaný iba na 5 000 kusov pre celý svet!

Olivier "La Buse" Levasseur sa narodil okolo roku 1690 do zámožnej rodiny vo francúzskom meste Calais. Ako námorný dôstojník slúžil z poverenia kráľa Ľudovíta XIV. ako námorný lupič v prospech koruny. Na konci vojny dezertoval a stal sa pirátom. V roku 1721 zaútočil na búrkou poškodenú galeónu Virgen del Cabo pri ostrove Réunion východne od Madagaskaru. Loď prevážala z indickej kolónie Goa do Lisabonu poklad biskupa z Goy a Miestokráľa Portugalska. V podpalubí ukrývala náklad strieborných a zlatých prútov, truhlice obsahujúce zlaté Guinee, diamanty, perly, hodváb a umelecké a sakrálne diela z katedrály Goa. Najcennejším kusom bol Ohnivý kríž z Goy. Kríž vysoký 2 metre byl vyrobený z čistého zlata a vykladaný diamantmi, rubínmi a smaragdami. K jeho preprave boli potrebí 3 muži. Korist bola rozdelená medzi členov posádky a La Buse si ponechal Ohnivý kríž. Keď ho o niekoľko rokov neskôr zajali Francúzi, bol odsúdený k smrti. Obesený bol pred západom slnka na ostrove Réunion v roku 1730. Keď stál pod oprátkou, hodil do davu kúsok papiera a zvolal: "Nájdete môj poklad, vy, ktorí tomu rozumiete!". Lístok obsahoval kryptogram 17 riadkov gréckych a hebrejských znakov. Od tej doby sa mnoho lovcov pokladů pokúšalo kryptogram rozlúštiť a nájsť cestu k pokladu.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.