+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Sada strieborných mincí Fázy mesiaca 2017 Proof

485,00 € vrátane DPH
Sada strieborných mincí Fázy mesiaca 2017 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Sada strieborných mincí Fázy mesiaca 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004656
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Sada strieborných mincí 2017
Nominál: 3 × 30 CAD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 3 x 62.69 g
Materiál: 999,9/1000 Ag, smalt
Prevedenie: Proof
Autor: Andy Everson
Emisia: 2017
Náklad: 3 000 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Phases of the Moon - unikátna sada dvojuncových mincí

Unikátna sada strieborných ručne smaltovaných mincí vydaných Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2017 v špičkovej kvalite proof o hmotnosti 3 × 62.69 g v absolútnej rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra, patrí mesačným fázam, ktoré mali nielen pre prvé národy a domorodé kmene severozápadného pobrežia Severnej Ameriky vplyv na prílivové prúdy a plnosť rybárskych sietí.

Mince navrhnuté umelcom Andym Eversenom v štyle umenia Kwakwaka'wakw nesú na svojom rube každá iúu fázu Mesiaca. Prvá minca, celá ručne pokrytá čiernym lešteným smaltom, patrí Mesiacu v nove, kedy je Mesiac k Zemi obrátený neosvetlenou stranou. Druhá minca je smaltována už iba čiastočne a symbolizuje Mesiac pri dorastaní do prvej štvrtiny. Posledná minca zobrazje čistý strieborný spln. Líce všetkých mincí zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "D G REGINA" a nominálnou hodnotou.

Kwakwaka'wakw (Kvakiutlovia) je etnická skupina severoamerických indiánov, predstaviteľov usadlých rybárskych kmeňov severozápadného pobrežia. Kvakiutlovia boli vynikajúci rezbári, ktorých totemové stĺpy, kanoe, masky, chrastidlá, ale aj predmety dennej potreby, ako napr. pádla, truhly či zbrane, zdobili štylizovanými obrázkami zvierat a mytologických bytostí. Rezby boli zvýraznené vypalovaním či farbením, prevažne v čiernej a červenej farbe. Niektoré masky boli rozotváracie. Po roztvorení hornej masky sa objavila iná maska alebo tanečníkova vlastná tvár. Pomocou týchto masiek boli Kvakiutlovia schopní zinscenovať aj zložité šamanské mýty s motívmi premien ľudí a duchov na zvieratá a naopak. Podobné motívy boli aj na pokrývkach a tetovaniach.

Mince sú uložené do originálnej darčekovej etue a dodávané spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 3 000 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.