+421 220 570 750 – zákaznícka linka 

po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

4 predajne

Prehliadnite si tovar na predajniach v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.

Stráženie ceny

Sada štyroch zlatých mincí Vojnový rok 1943 2018 Proof

Sada štyroch zlatých mincí Vojnový rok 1943 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Sada štyroch zlatých mincí Vojnový rok 1943 2018 Proof


Fixace ceny: Odložená
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozícii do 15 pracovných dní
posledná aktualizácia ceny: 20. 10. 2018 21:31
 
Cena (oslobodené od DPH): 3.279,92 €
Poštovné od: 22,22 €
Kód produktu: 005173
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Sada zlatých pamätných mincí
Nominál: 4 x 25 NZD
Priemer: 28 mm
Hmotnosť: 62,24 g
Rýdzosť: 999,9/1000 Au
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor: Asamat Baltaev, DiS./ak. soch. Nikolay Baltaev
Emisia: august 2018
Náklad: 99 ks
Razba: Česká Mincovna

Válečný rok 1942

Druhá svetová vojna zasiahla medzi rokmi 1939 a 1945 prakticky každý kút planéty. Bola vedená v merítku, aké si do tej doby nikto nevedel ani predstaviť, a niet preto divu, že nás jej príbehy neprestávajú fascinovať. Roku 1943, pred 75 rokmi, sa síce misky váh konečne nachýlili v prospech dobra, ale vojna ešte zďaleka nebola vyhraná. V ucelenej sade čtyř půluncových mincí České mincovny štyroch poluncových mincí Českej mincovne z voľného cyklu Válečný rok sú vyrazené jej zásadné momenty:

- Prvná minca je venovaná bitke o Guadalcanal – prvej ofenzíve Spojencov v Tichomorí. Šesť mesiacov trvajúci stret amerických a japonských síl na Šalamúnových ostrovoch skončil rozhodujúcim víťazstvom USA a cisárstvo bolo nútené prejsť do defenzívy.

- Druhá minca vzdáva hold hrdinom a obetiam tragického povstania vo varšavskom ghette. Najväčšia akcia židovského odporu v okupovanej Európe sa stala symbolom hrdosti, odvahy a odhodlania postaviť sa neporovnatelne silnejšiemu protivníkovi.

- Tretia minca pripomína legendárnu bitku pri Kursku. Jedna z najdôležitejších bitiek východného frontu sa stala najväčším tankovým stretnutím všetkých dôb – zúčastnilo sa jej 8 tisíc obrnencov a definitívne zapečatila osud nacistickej Tretej ríše.

- Štvrtá minca patrí invázii na Sicíliu. Monumentálny obojživelný útok Spojencov na opevnený Mussoliniho ostrov otvoril nový front a stal sa kľúčom k dobytiu celého Talianska a zvrhnutiu jeho fašistického diktátora.

Detailné reliéfy štvorice mincí, ktoré sú dielom autorského dua Asamat Baltaev, DiS., a ak. soch. Nikolay Baltaev (syn a otec), predkladajú vojnové výjavy – japonský útok „banzai“ na amerických mariňákov; bezmocnú židovskú rodinu vydanú napospas nacistickým vojakom; ruské tanky taranujúce svojich nemeckých protívníkov; amerických výsadkárov útočiacich na sicilske opevnenie. Averzná strana je potom spoločná pre všetky mince – nesie nevyhnutné náležitosti ostrova Niue (emitenta, ktorý Českej mincovne poskytuje zahraničnú licenciu k razbe vlastných mincí), t.j. meno a profil kráľovnej Alžběty II., rok emisie 2018 a nominálnu hodnotu 25 DOLLARS (NZD). Reliéf averzu dopĺňajú ešte slávne vojenské vyznamenania ZSSR a USA – Rad slávy (zriadený práve v roku 1943) a Strieborná hviezda.

Každá z púhych 99 sád zlatých mincí je uložená do tematickej plechovej etue opatrenej číslovaným certifikátom pravosti. Ilustrácia na viečku krabičky predkládá sovietskych vojakov v zápale boja, ilustrácia na certifikáte zobrazuje amerického vojaka predierajúceho sa džungľou.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Zlaté mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.