Aktuálne ceny: Cena zlata 1800.72 USD/oz   Cena striebra 20.818 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca České tenisové legendy - Jaroslav Drobný 2018 Proof

Strieborná minca České tenisové legendy - Jaroslav Drobný 2018 Proof

22:47
posledná aktualizácia ceny
004851
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

České tenisové legendy

Strieborné mince Českej mincovne zo zberateľského cyklu České tenisové legendy predstavujú vôbec prvého Čecha, ktorý zvíťazil na prestížnom turnaji vo Wimbledone – Jaroslava Drobného..

Jaroslav Drobný mal k športu blízko už odmalička – vyrastal totiž v rodine správcu tenisových kurtov na pražskej Štvanici. V lete zbieral loptičky a sledoval hru najväčších tenisových hviezd, v zime jeho otec pokropil kurty vodou a Jaroslav sa po nich preháňal na korčuliach. V tenise a ľadovom hokeji vykazoval mimoriadný talent a čoskoro sa stal oslavovaným profesionálom. Patril ku ťažiskovým útočníkom národného hokejového mužstva a na šampionáte usporiadanom v roku 1947 v Prahe sa stal majstrom sveta. Vtedy Československo získalo zlaté medaily vôbec poprvýkrát. V roku 1948 do zbierky pridal ešte striebrnú medailu zo zimných olympijských hier v St. Moritzi. V rokoch 1945 až 1949 sa stal mnohonásobným tenisovým majstrom Československa, a to v dvojhre, štvorhre a zmiešanej štvorhre, a v rokoch 1946 až 1949 reprezentoval republiku v Davisovom pohári. V júli 1949 sa nevrátil z turnaja vo švajčiarskom Gstaade. Zo strachu o svoju budúcnosť zostal v emigrácii – komunistický režim totiž považoval tenis za buržoázny šport. Po mnoho peripetiách mu občianstvo udelil Egypt a Jaroslav Drobný sa africkej krajine odvďačil tým, že v roku 1954 zvíťazil v ich farbách vo wimbledonskej dvojhre. Vtedy sa stal svetovým hráčom číslo jedna.

Autor celej tenisovej série MgA. Martin Dašek umiestnil na reverznú stranu mince portrét víťazného Jaroslava Drobného s charakteristickými okuliarmi, ktorý triumfálne drží wimbledonskú trofej. Obklopuje ho opis zložený z anglického textu „CZECH TENNIS LEGEND JAROSLAV DROBNY“ a zoznamu jeho najväčších úspechov. Tenisové mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je štát Samoa, a ich averzná strana preto nesie jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, profil a meno panovníčky Alžbety II., nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (WST) a rok emisie 2018. Kompozíciu averzu uzatvára nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Súčásťou balenia je špeciálny česko-anglický certifikát pravosti, ktorý zhrňuje profesionálnu športovú dráhu Jaroslava Drobného. Spolu s ďalšími štyrmi športovými emisiami si mincu môžete uložiť do zberateľskej krabičky.


Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Hrana:
hladká
Náklad:
iba 500 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Samoa
Autor:
Ladislav Vraný, MgA. Martin Dašek
Hmotnost:
29 g
Mincovna:
Česká Mincovna
Nominál:
2 WST
Průměr:
40 mm
Téma:
Sport

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.225.8

Holoubek koncern