+421 220 570 750 – zákaznícka linka 

po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

4 predajne

Prehliadnite si tovar na predajniach v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.

Stráženie ceny

Stříbrná mince České tenisové legendy - Jaroslav Drobný 2018 Proof

Stříbrná mince České tenisové legendy - Jaroslav Drobný 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Stříbrná mince České tenisové legendy - Jaroslav Drobný 2018 Proof


Fixace ceny: Odložená
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozícii do 15 pracovných dní
posledná aktualizácia ceny: 22. 9. 2018 08:46
 
Cena (vrátane DPH): 58,57 €
Poštovné od: 7,43 €
Kód produktu: 004851
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné? Ako nakupovať investičné kovy?
Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 WST
Priemer: 40 mm
Hmotnosť: 29 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor averzu: Ladislav Vraný
Autor reverzu: MgA. Martin Dašek
Emisia: jún 2018
Náklad: iba 500 ks
Emitent: Samoa
Razba: Česká Mincovna

České tenisové legendy

Strieborné mince Českej mincovne zo zberateľského cyklu České tenisové legendy predstavujú vôbec prvého Čecha, ktorý zvíťazil na prestížnom turnaji vo Wimbledone – Jaroslava Drobného..

Jaroslav Drobný mal k športu blízko už odmalička – vyrastal totiž v rodine správcu tenisových kurtov na pražskej Štvanici. V lete zbieral loptičky a sledoval hru najväčších tenisových hviezd, v zime jeho otec pokropil kurty vodou a Jaroslav sa po nich preháňal na korčuliach. V tenise a ľadovom hokeji vykazoval mimoriadný talent a čoskoro sa stal oslavovaným profesionálom. Patril ku ťažiskovým útočníkom národného hokejového mužstva a na šampionáte usporiadanom v roku 1947 v Prahe sa stal majstrom sveta. Vtedy Československo získalo zlaté medaily vôbec poprvýkrát. V roku 1948 do zbierky pridal ešte striebrnú medailu zo zimných olympijských hier v St. Moritzi. V rokoch 1945 až 1949 sa stal mnohonásobným tenisovým majstrom Československa, a to v dvojhre, štvorhre a zmiešanej štvorhre, a v rokoch 1946 až 1949 reprezentoval republiku v Davisovom pohári. V júli 1949 sa nevrátil z turnaja vo švajčiarskom Gstaade. Zo strachu o svoju budúcnosť zostal v emigrácii – komunistický režim totiž považoval tenis za buržoázny šport. Po mnoho peripetiách mu občianstvo udelil Egypt a Jaroslav Drobný sa africkej krajine odvďačil tým, že v roku 1954 zvíťazil v ich farbách vo wimbledonskej dvojhre. Vtedy sa stal svetovým hráčom číslo jedna.

Autor celej tenisovej série MgA. Martin Dašek umiestnil na reverznú stranu mince portrét víťazného Jaroslava Drobného s charakteristickými okuliarmi, ktorý triumfálne drží wimbledonskú trofej. Obklopuje ho opis zložený z anglického textu „CZECH TENNIS LEGEND JAROSLAV DROBNY“ a zoznamu jeho najväčších úspechov. Tenisové mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je štát Samoa, a ich averzná strana preto nesie jeho nevyhnutné atribúty – štátny znak, profil a meno panovníčky Alžbety II., nominálnu hodnotu 1 DOLLAR (WST) a rok emisie 2018. Kompozíciu averzu uzatvára nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Súčásťou balenia je špeciálny česko-anglický certifikát pravosti, ktorý zhrňuje profesionálnu športovú dráhu Jaroslava Drobného. Spolu s ďalšími štyrmi športovými emisiami si mincu môžete uložiť do zberateľskej krabičky.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.