Aktuálne ceny: Cena zlata 1696.38 USD/oz   Cena striebra 20.619 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca Diamantové výročie Elizabeth II. 2012 Piedfort Proof

Strieborná minca Diamantové výročie Elizabeth II. 2012 Piedfort Proof

19:43
posledná aktualizácia ceny
004319
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Podrobný popis

Stříbrná pamětní mince

Diamantové výročí vlády královny Elizabeth II. (1952-2012)

Exkluzivní stříbrná mince vydaná Britskou královskou mincovnou v roce 2012 a ražená ve špičkové kvalitě Proof o váze 56,56 g ve vysokém reliéfu a ve speciálním provedení, zvaném francouzsky, Piedfort (až dvojnásobná tloušťka mince), je věnovaná diamantovému výročí vládykrálovny Elizabeth II..

Mince nese na svém rubu portrét mladé královny Elizabeth II na počátku své kariery společně s latinským nápisem "DIR IGE DEVS GRESSVS MEOS" a rokem vydání "2012". Líc zobrazuje současný portrét královny Alžběty II. od Ian Rank-Broadleyho s nápisy: "ELIZABETH II D G REG F D" a nominální hodnotu "FIVE POUNDS". Královna je zde oděna do řádového pláště, jenž je součástí podvazkového řádu. Na hlavě má diadém, který jí věnovala královna Marie z Tecku (Queen Mary).

Mince je dodávaná v luxusní dárkové krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 3 250 ks pro celý svět.

stribrna_mince_diamantove_vyroci_elizabeth_ii_2012_piedfort_proof

Kráľovná Alžbeta II.

Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. apríla 1926, Mayfair, Londýn - 8. septembra 2022 zámok Balmoral, Škótsko) bola vládnuca kráľovná nezávislých štátov označovaných ako Commonwealth Realm. S obmenami išlo o tieto štáty: Antigua a Barbuda, Austrália, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svätý Krištof a Nevis, Svätá Lucia, Svätý Vincent a Grenadíny, Šalamúnove ostrovy, Tuvalu a Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska.

V každej tejto krajine bola považovaná za panovníčku samostatného štátu a plnenie kráľovských povinností pre každú krajinu bolo oddelené. Ďalej bola hlavou Commonwealthu a najvyššou predstaviteľkou Anglikánskej cirkvi. Aj napriek veľkému počtu funkcií v súlade so zvykovým právom zasahovala do politiky len výnimočne.

Alžbeta sa stala britskou kráľovnou po smrti svojho otca Juraja VI. 6. februára 1952. V dlhom období jej vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, ktorý sa začal už za jej otca) a následnému vzniku Commonwealthu. Potom, čo britské kolónie získavali nezávislosť, sa stala kráľovnou niekoľkých novo osamostatnených krajín. Niektoré z nich neskôr zmenili svoj štatút na republiku.

Alžbeta sa roku 1947 vydala za Philipa, vojvodu z Edinburghu, s ktorým mala štyroch potomkov.

V roku 2022 oslávila Alžbeta II. platinové výročie vlády ako najdlhšie vládnucej monarcha v britskej histórii.


Špecifikácia produktu

Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
pouze 3 250 ks
Provedení:
Proof
Země původu:
Veľká Británia
Ryzost:
925/1000 Ag
Emise:
2012
Mincovna:
The Royal Mint
Nominál:
5 GBP
Průměr:
38,61 mm
Hmotnost:
56,6 g
Téma:
Výroční

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.215.190.193

Holoubek koncern