Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Emu 1 Oz 2020

Strieborná investičná minca Emu 1 Oz 2020

08:50
posledná aktualizácia ceny
006009
kód produktu

DPH podľa paragrafu 66
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Dočasne nedostupné

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Australian Emu 2020

Strieborná investičná minca vydaná mincovňou Perth Mint v roku 2020 v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti 1 Oz (31.1 g). Investičné mince v špičkovej kvalite pre náročných investorov a zberateľov Australian Emu uviedla austrálska mincovňa na trh v roku 2018 a od tej doby predstavuje pre každú emisiu nový motiv.

Minca na svojom rube zobrazuje pár vtákov emu odpočívajúcich na brehu rieky v pokojnej austrálskej krajine. Obklopuje ich nápis "AUSTRALIAN EMU" a údaje o roku emisie, hmotnosti, rýdzosti. Súčasťou je tiež značka mincovne "P" a iniciály autorky "NM".
Emu austrálsky (emu hnedý - Dromaius novaehollandiae) je druhým najväčším nelietavým vtákom na svete, v hojnom množstve sa vyskytuje na väčšine územia Austrálie. Vtáci emu sú vševžravci, ale prevežne sa však živia bobuľami a semenami. V prírode sa dožívajú desať rokov, v zajatí až 35 rokov.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka s iniciálmi "JC" a nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" a nominálnu hodnotu. Minca má štatút austrálskeho zákonného platidla.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
31.1 g
Náklad:
30 000 ks
Průměr:
40.600 mm
Série:
Emu
Země původu:
Austrália
Emise:
2020
Mincovna:
Perth Mint
Nominál:
1 AUD
Ryzost:
999.9/1000 Ag
Síla:
4 mm

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.232.53.185

Holoubek koncern