Aktuálne ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena striebra 19.028 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Ramesses II - po životě 2 Oz 2017
Obmedzené množstvo

Strieborná investičná minca Ramesses II - po životě 2 Oz 2017

06:27
posledná aktualizácia ceny
004813
kód produktu
93,85 EUR
DPH podľa paragrafu 66
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (10 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Egyptian Relic - Ramesses II - po živote

Strieborná investičná minca vydaná Čadskou republikou v roku 2017 a razená americkou mincovňou Scottsdale Mint v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti dvoch uncí (62,2 g) s ručne kefovanou povrchovou úpravou antique, je vydaná v sérii The Egyptian Relic (Egyptské relikvie). Tentokrát je minca venovaná egyptskému faraónovi z obdobia Novej ríše - Ramesse II. (vláda 1279–1213 pr. n. l.). Ramesse II. je považovaný za jedného z najmocnejších faraónov egyptskej ríše. Jeho vláda, ktoré trvala takmer 70 rokov, pomohla utvárať egyptskú kultúru, staviteľstvo a náboženstvo. Vojensky aj diplomaticky obnovil hranice ríše, ktoré viedli k bezpečnosti a nárastu obchodov v celom Egypte. Po svojej smrti bol uložený do hrobky v Údolí kráľov, dnes jeho múmia spočíva v Egyptskom múzeu v Káhire.

Minca na svojej reverznej strane zobrazuje Ramsessa II. ktorého tvár nahrádza lebka. Portrét faraóna obsahuje znaky kráľovskej moci - umelá brada a rúško nebies, ktoré dopĺňa kobra v bojovej pozícii (ureus). Pozadie tvorí stena s náznakom hieroglyfov. Povrch celej mince pokrývajú drobné praskliny symbolizujúce zub času. Nad hlavou faraóna je umiestnený nápis "RAMESSES II".

Averzná strana mince zachytáva štátny znak Čadskej republiky obklopený nápismi "REPUBLIQUE DU CHAD", hmotnosťou, rýdzosťou, rokom vydania a nominálnou hodnotou.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62.2 g (2 Oz)
Mincovna:
Scottsdale Mint - USA
Nominál:
1000 FRANCS CFA
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Čadská republika
Emise:
2017
Hrana:
hladká patinovaná
Náklad:
maximálne 25 000 ks
Průměr:
42 mm
Síla:
4.75 mm
Série:
Egyptian Relic

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.25.42.211

Holoubek koncern