Aktuálne ceny: Cena zlata 1802.4 USD/oz   Cena striebra 20.829 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Royal Arms 1 Oz 2021 (Odber 100 Ks a viac)

Strieborná investičná minca Royal Arms 1 Oz 2021 (Odber 100 Ks a viac)

04:59
posledná aktualizácia ceny
006202
kód produktu

DPH podľa paragrafu 66
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Dočasne nedostupné

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Great Britain - The Royal Arms

Strieborná investičná minca Royal Arms razená Britskú kráľovskú mincovňou v roku 2021 v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra o váhe 1 Oz predstavuje slávnu históriu a heraldiku Spojeného kráľovstva obsiahnuté v symbole sily a majestátu, akým je kráľovský znak.

Rubová strana mince zobrazuje kráľovský znak Veľkej Británie, ktorý je po stáročia základom britských mincí. Motív vychádza z ikonického dizajnu Erica Sewella, ktorý sa na britskej £ 1 mincu objavil prvýkrát v roku 1983. Pre sériu investičných mincí ho v roku 2019 prepracoval Timothy náradia. Súčasťou mince je v hornej časti rok vydania "2021" a na dolnom okraji údaje o váhe a rýdzosti kovu. Malá značka autora je pripojená k dolnej hrane znaku. Pozadie tvorí radiálne línie.
Súčasný kráľovský znak Veľkej Británie obsahuje hlavné prvky, ktoré boli spojené v dôsledku zákona o únii so Škótskom v roku 1707 a Írskom v roku 1801. Stredobodom je štvrtky štít, ktorý predstavuje národy Spojeného kráľovstva. V prvom a štvrtom kvadrante sú zobrazení tri pasívne strážnej levy Anglicka pochádzajúce z obdobia panovania Richarda I. Vpravo hore je Škótsko reprezentované neskrotným levom rámovaným dvojitým lemom so zrkadlovo usporiadanými ľaliami. Harfa Írska je vpravo dole. Štítonosiči sú korunovaný lev Anglicka a jednorožec Škótska s korunou zavesenou okolo krku a pripútanú reťazou. Štít je usadený na národnej rastlinné symboly (ruža, bodliak a trojlístok) a zastupujú Anglicku, Škótsku a Írsku. Táto súčasná verzia je unikátny v tom, že zahŕňa aj pór Kniežatstvo Wales. Súčasťou znaku sú tiež dve heslá "DIEU ET MON DROIT" ("Boh a moje právo") a "naháňa SOIT QUI MAL Y Pens" ("Hanba tomu, kto zle zmýšľa").

Lícna strana zobrazuje tradičné portrét kráľovnej Alžbety II. s iniciály autora Jodyho Clarka, nápisom "ELIZABETH II. D.G.REG.F.D." a nominálnou hodnotou "2 POUNDS".


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Royal Arms

Špecifikácia produktu

Emise:
2021
Hrana:
vrúbkovaná
Nominál:
2 GBP
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Veľká Británia
Autor:
Timothy Noad/Jody Clark
Hmotnost:
1 x 31,103 g (1 Oz)
Mincovna:
Royal Mint
Průměr:
38,61 mm
Série:
Royal Arms

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
35.172.223.251

Holoubek koncern