Aktuálne ceny: Cena zlata 1800.57 USD/oz   Cena striebra 20.795 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca The Queen´s Virtues - Victory 1 Oz 2021

Strieborná investičná minca The Queen´s Virtues - Victory 1 Oz 2021

22:28
posledná aktualizácia ceny
006173
kód produktu
47,75 EUR
DPH podľa paragrafu 66
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Dočasne nedostupné
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

The Queen´s Virtues - Victory/Víťazstvo

Strieborná investičná minca o váhe 1 Oz (31,1 g) v rýdzosti najčistejšieho 99,9% striebra vydaná britských zámorským teritóriom Svätá Helena pre rok 2021 je prvá minca zo série "The Queen's Virtues".
Táto séria vychádza z alegorických postáv pamätníka kráľovnej Viktórie pred Buckinghamským palácom stelesňujúca cnosti panovníčky (Victory - Víťazstvo, Truth - Pravda, Charity - Dobročinnosť, Justice - Spravodlivosť, Courage - Odvaha, Constancy - Stabilita). Prvá mince predstavuje Victory - Víťazstvo, ktoré predchádza ukončeniu konfliktu a oslave mieru.

Motív pre rubovú stranu mince vytvoril uznávaný holandský medailér Elles Kloosterman. S rešpektom k originálu zachytil podobu pozlátenej bronzovej sochy od Tomasa Brocha umiestnenej na vrchole pamätníka kráľovnej Viktórie. Zobrazuje bočný pohľad na okrídlenú bohyňu víťazstvo so zdvihnutou pravicou a palmovým listom. Pozadie tvorí prepracovaný geometrický vzor. Okružie mince obsahuje nápis "VICTORY • THROUGH • HARMONY" (v preklade "Víťazstvo prichádza v harmónii").
Vybudovanie monumentálneho pamätníka kráľovnej Viktórie v Londýne inicioval Eduard VII. po smrti svojej matky v roku 1901. Určený parlamentný výbor zvolil priestor umiestnenia pamätníka na konci ceremoniálnej trasy Mall, pred bránami Buckinghamského paláca. Na základe výberového konania bol návrhom a stavbou poverený sochár Thomas Brock. Predpokladané náklady boli vyčíslené na 200 000 libier. Zhromaždené finančné prostriedky pochádzali z krajín celého Britského impéria a radov verejnosti. Slávnostné odhalenie prebehlo 16. marca 1911 v prítomnosti dvoch vnukov kráľovnej - kráľ Juraj V. a nemecký cisár Wilhelm II. Pamätník bol úplne dokončený až v roku 1924. Symbolika pamätníka je venovaná vlastnostiam kráľovnej Viktórie, ktoré ju spravili veľkou a milovanou. Na vrchole centrálneho pylónu stojí na zemeguli okrídlené Víťazstvo ako pozlátená bohyňa s palmovou ratolesťou. Pod ňou sú pozlátené personifikácie Stálosťou s kompasom ukazujúci sever a Odvahy držiacej palicu. Dvojica orlov s roztiahnutými krídlami v nižšom stupni symbolizuje Britské impérium. Ústredná sochárska výzdoba zväčňuje sediacu kráľovnú Viktóriu hľadiacu na triedu Mall. Susediace sochy stvárňujú Spravodlivosť, Pravdu a Materstvo / Dobročinnosť.
Pamätník má kruhový pôdorys a určujú ho protiľahlo usporiadané fontány a schodisko vedúce na zvýšenú platformu. Dve bronzové súsošia doplňujúce výzdobu fontán stelesňujú Námornú silu a Vojenskú silu, Vedu a Umenie. Reliéfy predstavujú mytologické postavy vodnej ríše, prepájajú sa s radom ďalších sochárskych odkazov na britskú námornú veľmoc. Každú stranu z dvojice schodísk strážia štyri samostatné bronzové súsošia človeka v sprievode leva. Žena s olivovou ratolesťou stelesňuje Mier, mladý muž s horiace pochodňou Vývoj, roľníci s kosákom a stohom obilia Poľnohospodárstvo a kováč s kladivom a zvitkom dokumentu Výrobu.

Lícna strana zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II. od britského sochára Raphaels Makloufa. Pozadie tvorí prepracovaný geometrický vzor. V opise sú uvedené nápisy "• £ 1 • ST. HELENA • QUEEN ELIZABETH II • 2021 • ONE OUNCE 999 SILVER •". Okružie na hrane lemuje perličkový vzor.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria The Queen´s Virtues

Špecifikácia produktu

Emise:
2021
Mincovna:
SilverTowne Mint - USA
Průměr:
39 mm
Série:
Queen´s Virtues
Autor:
Elles Kloosterman/Raphael Maklouf
Hmotnost:
31,1 g (1 Oz)
Nominál:
1 SHP
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Sv. Helena

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.225.8

Holoubek koncern