+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná investičná minca Year of the Tiger Rok Tigra Lunárny 5 Oz 2022

Strieborná investičná minca Year of the Tiger Rok Tigra Lunárny 5 Oz 2022
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná investičná minca Year of the Tiger Rok Tigra Lunárny 5 Oz 2022


Fixace ceny: Okamžitá
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
tovar bude skladom
od februára 2022
Kód produktu: 006351
Strážiť cenuChcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
Stříbrná investiční mince
Lunární série III.
Nominál: 8 AUD
Průměr: 61,0 mm
Hmotnost: 155.50 g
Ryzost: 999.9/1000 Ag
Mincovna: Perth Mint
Země původu: Austrálie

Tieto investičné mince podliehajú zvláštnemu režimu podľa §66 zákona o DPH.

Vážení zákazníci,

vzhledem k očekávanému velkému zájmu o třetí minci lunární série mincovny Perth Mint Vám nabízíme výhodu vytvoření rezervace.

Zákazníci s rezervací budou v den spuštění produktu do prodeje informováni emailem a vyzváni k vytvoření objednávky.

Předpokládaný termín zahájení prodeje, uvedený naším dodavatelem, byl posunut na obdobíleden/únor 2022.

Děkujeme za pochopení

Jiné velikosti mincí:

Image 1,2oz Image 1oz Image 2oz Image 5Oz Image 1kg

Investiční mince Lunární série III. (2020 - 2031)

Austrálska Lunárna séria III. zlatých investičných mincí a strieborných investičných mincí, vydaných mincovňou Perth, je venovaná 12-ročnému cyklu čínskeho lunárneho kalendára od roku 2020 (rok myši) a končiaci v roku 2031 (rok prasaťa). Tieto investičné mince sa stali jednými z najobľúbenejších zberateľských mincí sveta razených v nedávnej dobe. Prvá Lunárna séria bola pôvodne predstavená v roku 1996 v zlate, ale v roku 1999 mincovňa začala raziť aj v striebre.

chinese_zodiac_Fukuoka_Kushida

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o investičné mince, je samozrejme možné ich zaobstarať za cenu zlata na svetových trhoch, avšak okrem tých investičných mincí, ktoré sú razené v limitovaných nákladoch. Okrem obrovskej popularity a celosvetovej likvidity je toto jeden z dôvodov, prečo sú tieto mince tak vyhľadávané a prečo sa z mnohých investorov stávajú aj vášniví zberatelia.

Lunárna séria zlatých mincí je razená v rýdzosti 0.9999 (24-karátového) najčistejšieho zlata a strieborné mince sú razené v rýdzosti 0,999 rýdzeho striebra. Od roku 2017 (vydánie strieborných investičných mincí Rok kohúta) je rýdzosť lunárnych strieborných investičných mincí 0,9999. Každá minca Lunárnej série je uložená samostatne v ochrannej akrylovej kapsuli.

Hlavným dôvodom popularity týchto mincí je ich mimoriadna kvalita. Mnoho zberateľov mincí tvrdí, že mincovňa Perth nemá vo svojej výrobe konkurenciu, pokiaľ ide o výrobu pamätných mincí.

Práve pri vydaní striebornej Lunárnej série II. v roku 2008 (rok myši) sa táto séria nevyhnuteľne stretla so striebornou Lunárnou sériou I. vydávanou od roku 1999 (rok králika), pretože mincovňa Perth sa rozhodla zlúčiť vydanie Lunárnej série zlatých mincí so striebornými a tak musela začať rokom myši, ale zároveň pokračovať v 12-ročnom cykle prvej série. Výsledkom je veľmi zaujímavá zberateľská rarita, je možné totiž vlastniť roky 2008 – 2010 dvakrát – raz razené v roku 2007 z Lunárnej série I. a raz razené od roku 2008 z Lunárnej série II.

Rubová strana mince zobrazuje vždy motív zvieraťa daného roku čínskeho lunárneho kalendára. Motívy zvierat v rôznych inscenáciách sú vždy trochu odlišné na strieborných a na zlatých minciach.

Investičné mince lunárnej série sú tak krásne razené, že niektorí investori si mylne myslia, že tieto mince sú razené v kvalite prevedenia proof. Vyvýšené motívy na minci sú precízne leštené a kontrast dopĺňa matný až saténový povrch navôkol. Tento efekt je najlepšie vidieť na lícnej strane mince, ktorá vždy zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II.

Náklad strieborných mincí o hmotnosti 1 Kg, 10 Oz, 5 Oz a 2 Oz sú razené neobmedzene, ale iba 150-1000 kusov je razeno pre hmotnosť 10 Kg a 300 000 kusov pre 1 oz. Zlaté mince o hmotnosti 1 Kg, 10 Oz, 2 Oz, 1/2 Oz, 1/4 Oz, 1/10 Oz a 1/20 Oz sú razené neobmedzene, ale 1 Oz mince sú obmedzené na 30 000 kusov.

Lunárna séria investičných mincí ponúka vysoké zhodnotenie v budúcich rokoch, čo možno pozorovať v súčasnej dobe práve na Lunárnej Sérii I. a II. Bežne v aktuálnom roku razby cena limitovaných mincí nevýrazne prevyšuje cenu bežných investičných mincí, ale po chvíli, kedy je minca v predaji a záujem investorov a zberateľov rastie, tak sa cena začne zvyšovať. Preto sa často stáva, že tieto mince sú doslova bleskovo vypredané. Samozrejme vypredané mince sa potom na trhu predávajú s veľkým príplatkom. Tým ich cena rastie omnoho rýchlejšie ako pri iných investičných minciach.
Investičné mince Lunárnej série sú celosvotovo známou a uznávanou investíciou, ako z hľadiska investorov tak zberateľov, pre svoj obrovský dopyt a likviditu.

Cena striebra na Londýnskej burze

Graf sa nahráva...
Graf sa nahráva...
zlataky.cz


graphTovar je zaradený do týchto kategórií:    Investičné strieborné minceLunárne série
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.