Aktuálne ceny: Cena zlata 1747.04 USD/oz   Cena striebra 19.044 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Next Generation - Koala 2 Oz 2018 Piedfort

Strieborná investičná minca Next Generation - Koala 2 Oz 2018 Piedfort

04:23
posledná aktualizácia ceny
005196
kód produktu

DPH podľa paragrafu 66
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Next Generation - Koala 2018

Investičné mince razené austrálskou mincovňou Perth Mint patrí medzi najobľúbenejšie mince na svete. V roku 2018 uviedla na trh s investičnými kovmi novú sériu Next Generation. Každá emisia postupne predstaví zástupcu druhov austrálskej divočiny s motívom vyjadrujúcim príchod novej generácie - mláďa s matkou. Investičné mince sú razené v zdvojenej hrúbke Piedfort o hmotnosti 2 uncí (62.2 g) z najčistejšieho 99.99% striebra. Prvá minca série, vydaná v roku 2018, je venovaná koale - tradičnému symbolu Austrálie.

Minca na svojom rube zobrazuje samičku koaly s mláďaťom na chrbte šplhajúcu sa po konári stromu. Pozadie mince tvoria mikrogravírované radiálne línie, které slúžia ako estetický aj ochranný prvok. Motív dopĺňa značka mincovne Perth "P" a iniciály autorky.
Mláďatá koaly majú pri narodení menej ako 2 cm. Sú slepé, hluché a nahé, ale ich silné predné končatiny im pomáhajú po narodení vyšplhať do brušního vaku matky, kde sa prvých šesť mesiacov živí materským mliekom. S matkou zostáva ďalších 6 mesiacov a pokiaľ je mláďa pre vak už veľké, nosí ho samica na chrbte.

Líc, na pozadí mikrogravírovaných radiálnych línií, nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od Iana-Ranka Broadlyho a nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" a údaje o emisii a nominálnu hodnotu. Minca má štatút austrálskeho zákonného platidla.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Next Generation

Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
75 000 kusov
Průměr:
40.6 mm
Série:
Next Generation
Téma:
Flora a Fauna
Autor:
Aleysha Howarth/Ian Rank-Broadley
Hmotnost:
62,2g (2 Oz)
Mincovna:
Perth Mint
Nominál:
2 AUD
Ryzost:
999.9/1000 Ag
Síla:
max. 6,42 mm (Piedfort)
Země původu:
Austrália

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.204.167

Holoubek koncern