Aktuálne ceny: Cena zlata 1950.45 USD/oz   Cena striebra 23.976 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca 1 Kg Obri doby ľadovej - Jeleň obrovský 2019
Limitovaná edícia

Strieborná investičná minca 1 Kg Obri doby ľadovej - Jeleň obrovský 2019

23:31
posledná aktualizácia ceny
005735
kód produktu
1 651,35 EUR
DPH podľa paragrafu 66
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Na objednávku (14 pracovních dní)
-
+
Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Banská Bystrica
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Giants of the Ice Age - Giant deer

Investičná strieborná minca razená v nemeckej mincovni Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH v roku 2019 o hmotnosti 1 kilogramu v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra je súčasťou série Giants of the Ice Age, ktorá počas štyroch rokov predstaví osem obrov doby ľadovej. Predstaviteľom druhej mince série je Jeleň obrovský (Megaloceros giganteus).

Rub mince zachytáva na pozadí nehostinnej stepi jeleňa obrovského s impozantným parožím. Motív mince dopĺňa názov série "GIANTS OF THE ICE AGE", hmotnosť a rýdzosť. Na vonkajšom okruží mince sú vyobrazené siluety všetkých ôsmich zvierat série v poradí emisie. Motív jeleňa je zapustený a zvýraznený lešteným prevedením, siluety ostatných zvierat naopak vystupujú nad povrch mince. V dolnej časti sú uvedené rok emisie a individuálne sériové číslo mince, ktoré zodpovedá označeniu na certifikáte.

Líce zobrazuje štátny znak Ghanskej republiky, v dolnej časti mince je uvedený nápis "REPUBLIC OF GHANA" a nominálna hodnota.

Minca je dodávaná v plastovej kapsule spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 1 000 kusov pre celý svet!

Jeleň obrovský obýval rozsiahle stepné oblasti Euroázie pred 400 000 - 7 700 rokmi. S výškou 2 metre v kohútiku, dĺžkou 3 metre a rozpätím parožia až 3,5 metra je najväčším známym druhom z čeľade jeleňovitých. Jeho parožie mu neumožňovalo pohyb v silne zalesnených oblastiach a preto sa zdržiaval na stepných pláňach, kde žil samotárským spôsobom. Impozantné parožie mohlo vážit až 40 kg a samci ho pravdepodobne každý rok zhadzovali. Štúdie preukázali, že veľkosť parožia bola primeraná mohutnosti zvieraťa a nestála za jeho vyhynutím. Umiestnenie na lebke samcov a smer rastu neboli príliš vhodné pre boj, ale slúžilo samcom k jeho predvádzaniu samiciam a zastrašovaniu ostatných samcov. Príčina vyhynutia tohto druhu nebola úplne potvrdená. Pravdepodobne išlo o viac faktorov, ako je zmena klíme a vegetačných cyklov, nedostatok potravy a následné zníženie plodnosti samíc, výskyt patogénu a lov ľuďmi.
Jeleň obrovský bol popísaný vďaka početným kostrovým pozostatkom nájdených v 17. a 18. storočí v jezerných usadeninách a rašeliniskách v Írsku. Vďaka tomu je v anglicky hovoriacich krajinách známy tiež ako Irish deer alebo Irish elk.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Obri doby ľadovej

Špecifikácia produktu

Hmotnost:
1000 g
Náklad:
1 000 ks
Průměr:
100 mm
Série:
Obri doby ľadovej
Mincovna:
L.E.V. - DE
Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Nominál:
1 000 GHS
Ryzost:
999/1000 Ag
Země původu:
Ghanská republika

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.138.35

Holoubek koncern