Aktuálne ceny: Cena zlata 1747.04 USD/oz   Cena striebra 19.044 USD/oz  
  Zlaťáky    Investičné strieborné mince     Strieborná investičná minca Next Generation - Krokodíl 2 Oz 2019 Piedfort

Strieborná investičná minca Next Generation - Krokodíl 2 Oz 2019 Piedfort

03:40
posledná aktualizácia ceny
005568
kód produktu

DPH podľa paragrafu 66
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Next Generation - Crocodile 2019

Investičné mince razené austrálskou mincovňou Perth Mint patrí medzi najobľúbenejšie mince na svete. V roku 2018 uviedla na trh s investičnými kovmi novú sériu Next Generation. Každá emisia postupne predstaví zástupcu druhov austrálskej divočiny s motívom vyjadrujúcim príchod novej generácie - mláďa s matkou. Investičné mince sú razené v zdvojenej hrúbke Piedfort o hmotnosti 2 Oz (62.2 g) z najčistejšieho 99.99% striebra. Druhá minca série, vydaná v roku 2019, je venovaná krokodílovi - zástupcovi veľkých vodných plazov.

Minca na svojom rube zobrazuje mláďa krokodíla na hlave svojje matky, čiastočne skrytej pod vodnou hladinou. Pozadie mince tvoria mikrogravírované radiálne línie, ktoré slúžia ako estetický aj ochranný prvok. Motív dopĺňa značka mincovne Perth "P" a iniciály autorky.
V oblasti Austrálie žijú dva druhy čeľade krokodílovitých - krokodíl morský, v súčasnosti najmohutnejší plaz sveta, a krokodíl Johnstonov, sladkovodný druh žijúci na širokom páse pobrežia severnej Austrálie. O krokodílech sa dá povedať, že sú žijúce fosílie. Do rovnakej skupiny (Archosauria) patria tiež dinosaury a vtákoještery. Za takmer 280 mil. rokov vzniklo a vyhynulo mnoho ich druhov. Krokodíl dnešnej podoby sa objavil pred asi 83 mil. rokov a od tej doby sa jeho telo zmenilo len veľmi málo.

Líce, na pozadí mikrogravírovaných radiálnych línií, nesie portrét kráľovnej Alžbety II. od Jodyho Clarka s iniciálmi "JC" a nápismi "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" a nominálnou hodnotou.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Séria Next Generation

Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
75 000 kusov
Průměr:
40,6 mm
Série:
Next Generation
Země původu:
Austrália
Autor:
Jennifer McKenna/Jody Clark
Hmotnost:
62,2g (2 Oz)
Mincovna:
Perth Mint
Nominál:
2 AUD
Ryzost:
999.9/1000 Ag
Síla:
max. 6,42 mm (Piedfort)

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.204.167

Holoubek koncern