+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná kilogramová minca Založenie Univerzity Karlovej 2018 Štandard

1.554,00 € vrátane DPH
Strieborná kilogramová minca Založenie Univerzity Karlovej 2018 Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná kilogramová minca Založenie Univerzity Karlovej 2018 Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004848
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná minca
Nominál: 80 NZD
Priemer: 90 mm
Hmotnosť: 1000 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor: Mgr. Petr Horák
Emisia: apríl 2018
Náklad: 200 ks
Emitent: Niue
Razba: Česká Mincovňa

Strieborné kilogramové výročné mince

Od založenia Karlovej univerzity uplynulo v roku 2018 rovných 670 rokov. Veľkej škole pri tejto príležitosti náleží veľká minca Českej mincovne vyrazená z jedného kilogramu rýdzeho striebra.

Karel IV. bol osvietený panovník, ktorý sa nenazýva Otcom vlasti nadarmo. Dobre si uvedomoval význam vzdelanosti národa, a 7. apríla 1348 preto svojim poddaným zaistil prvé vyššie vzdelanie v  českom kráľovstve. Jedna z najstarších európskych univerzít – najstaršia severne od Talianska a východne od Paríža – si čoskoro získala mezinárodne uznanie a jej dejiny sú dejinami českej vlasti. Bola úzko spätá s Majstrom Jánom Husom a jeho reformným hnutím, s vládou Rudolfa II., ktorý z  Prahy vytvoril metropolu vzdelanosti,protihabsburskou opozíciou, ktorá vyústila do tridstaťročnej vojny, s jarou národov, slovanskou emancipáciou a vznikom samostatného Československa i s útlakom totalitných režimov 20. storočia.

Autorom pamätnej razby, ktorá vzdává hold najprestížnejšej českej škole, je popredný medailér a pedagóg Mgr. Petr Horák. Reverznú stranu mince venoval korunovanej polopostave Karola IV. – kráľ v ruke drží zakladajúcu listinu univerzity, z ktorej visí pečať. Detailné vyobrazenie pečate, na ktorej Otec vlasti kľačí pred svojimm vzorom svätým Václavom, sa nachádza na averznej strane mince. Ďalšími prvkami averzu sú nevyhnutné atribúty ostrova Niue, ktorý je emitentom mince – pretože mince Českej mincovne vychádzajú v jeho zahraničnej licencii, nesú meno a portrét kráľovnej Alžběty II., nominálnu hodnotu 80 DOLLARS (NZD) a rok emisie 2018. Kompozíciu mince dotvárajú ešte české heraldické zvieratá – orlica a lev – spolu s latinským opisem ANNO DCLXX AB UNIVERSITATE CAROLINA FUNDATA (670. výročie založenia Univerzity Karlovej).

Majestátna minca vychádza v náklade iba 200 kusov. Je uložená do luxusnej drevenej etue a opatrená ilustrovaným certifikátom pravosti.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.