+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná kolorovaná minca Medveď grizzly 1 Oz Canadian Mosaics 2018 Proof

99,00 € vrátane DPH
Strieborná kolorovaná minca Medveď grizzly 1 Oz Canadian Mosaics 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná kolorovaná minca Medveď grizzly 1 Oz Canadian Mosaics 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005231
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.







Strieborná pamätná minca - kolorovaná, mozaika
Nominál: 20 CAD
Priemer: 38 mm
Hmotnosť: 31.38 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Jori van der Linde
Emisia: 2018
Náklad: iba 6 000 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Canadian Mosaics: Grizzly Bear

Exkluzívnu striebornú kolorovanú mincu vydáva Kanadská kráľovská mincovňa pre rok 2018 precízne razenú v špičkovej kvalite proof o hmotnosti 1 Oz (31,39 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra. Motív mince je venovaný obyvateľovi kanadského severu - Medveďovi grizly (Ursus arctos horribilis). Jedná sa o druhú mincu série "Canadian Mosaics".

Na rube mince je krásne farebne vyobrazený bočný pohľad na prednú časť medveďa grizly, ktorý prechádza po brehu rieky a v papuli drží uloveného lososa. V pozadí obrazu sú naznačené plastické vrcholky pohoria. Motív je tvorený viac ako 130 jednotlivo vyrytými a rôzne tvarovanými segmentami, ktoré ohraničujú "spárované" línie pripomínajúce mozaiku. Široká škála použitých farieb ovplyvňuje intenzitu celého obrazu. Farebné efekty vytvára kombinácia tmavých a matných odtienov a svetlých tónov, ktoré sú leštené a čiastočne odhalujú lesklý podklad mince. Motív dopĺňajú iniciály autorky "JV".
Líce zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "D.G. REGINA", iniciály autorky "SB", nápis "CANADA 2018" a nominálnu hodnotu "20 DOLLARS".

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 6 000 kusov pre celý svet!

Medveď grizly
Medveď grizly alebo tiež medveď hnedý, žije v hornatých oblastiach Severnej Ameriky. Jeho meno je odvodené z anglického slova "grizzled" - šedovlasý, pretože jeho srsť v odtienoch čiernej, hnedej a béžovej má prevažne šedobiele končeky. Jedná sa o samotárske zvieratá, ktoré sa v období trenia lososov sťahujú k brehom riek, potokov a jezier. Ryby sú v jeho jedálničku velmi dôležité, pretože mu dodávajú veľmi potrebné tuky. Mimo sezóny lososov sa živí predovšetkým rastlinami a plodmi, len príležitostne veľkými cicavcami, zdochlinami a drobným hmyzom. Pri príprave k zimnému spánku sú schopné nabrať až 180 kg. Ich úloha je tiež veľmi dôležitá pri udržaní ekosystému. Vylučované skonzumované semená plodov majú lepšie podmienky pre klíčenie. Lesy pri pobreží riek získávajú zo zvyškov ulovených lososov prísun dusíku. Medveď grizly patrí medzi ohrozené a chránené druhy žijúce prevažne v prírodných rezerváciách.



Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.