+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof

58,00 € vrátane DPH
Strieborná medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná medaila Príbehy našej histórie - Svätý Václav 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004868
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná medaila
Priemer: 37 mm
Hmotnosť: 31,1 g (1 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká s popisom
Autor: MgA. Martin Dašek
Náklad: 500 ks
Emisia: júl 2018
Razba: Česká Mincovna

Příběhy naší historie

Hlavným hrdinom druhej striebrnej medaily Českej mincovne z cyklu Příběhy naší historie je nemý svedok československého 20. storočia – jazdecký pomník svätého Václava stojaci na Václavskom námestí.

Pôvodná baroková plastika, ktorá dala pražskému námestiu meno, bola v roku 1879 prenesená na Vyšehrad. Potom bola vypísaná súťaž na vytvorenie novej jezdeckej sochy, ktorá by sa stala dôstojnou súčásťou vstupu do budovy Národného múzea. V roku 1894 sa jej zúčastnilo osem sochárov a po vášnivých diskusiách bol nakoniec vybraný návrh Josefa Václava Myslbeka, ktorý svätcovi prisúdil netradičnú podobu bojovníka. Predstaviteľ monumentálneho realizmu a zakladateľ novodobého českého sochárstva sa pri tvorbe inšpiroval svätováclavským pokladom – prilbicou, mečom a drôtenou košelou, ktorých historický význam si v ničom nezadá s českými korunovačnými klenotmi. Práce na pomníku trvali niekoľo rokov a verejnosti bol odhalený, hoci nie úplne dokončený, v roku 1913. Socha svätého Václava sa čoskoro stala pomyselným stredom krajiny, ktorý bol dejiskom tých najvýznamnejších prevratných udalostí. Práve tu bolo roku 1918 – pred rovnými 100 rokmi – vyhlásené Československo, tu sa totalitné režimy chopili moci a tu národ vyjadroval svoje odhodlanie bojovať za pravdu a spravodlivosť.

Averzná strana pamätnej medaily, ktorá pochádza z ateliéru nadaného medailéra MgA. Martina Daška, náleží jazdeckému pomníku, ktorý okrem svätého Václava oslavuje eště ďalších českých patrónov. Tento ikonický výjav obklopuje úryvok z nápisu na podstavci pomníku „SVATÝ VÁCLAVE, NEDEJ ZAHYNOUTI NÁM I BUDOUCÍM“. Reverzná strana medaily potom predkladá pohľad na sochára pracujúceho na plastike v nadživotnej veľkosti. Kompozíciu reverzu dotvára opis zložený z mena JOSEF VÁCLAV MYSLBEK a letopočtov 1894–1925, medzi ktorými pomník vznikal.

Súčasťou každej striebornej medaily je špeciálny certifikát pravosti, ktorý rozpráva príbeh monumentálneho diela.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné medaily
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.