Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 1 kg Falcon of the Plantagenets 2019 Proof

Strieborná minca 1 kg Falcon of the Plantagenets 2019 Proof

10:43
posledná aktualizácia ceny
005311
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Sokol Plantagenetovcov - 1 kilogramová strieborná minca 2019

Túto exkluzívnu striebornú mincu vydáva Britská kráľovská mincovňa pre rok 2019. Je razená z najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 1 kilogramu v špičkovej kvalite Proof a je venovaná jednému z desiatich kráľovniných heraldických zvierat, sokolovi kráľovskej dynastie Plantagenetovcov. Zároveň sa jedná o šiestu striebornú mincu z kolekcie "The Queen’s Beasts".

Minca na svojom rube nesie motív bieleho sokola držiaceho v pazúroch erbový štít, ktorý zobrazuje ďalšieho bieleho sokola v otvorenom visacom zámku. Sokol a visací zámok bol znakom rodu Yorkovcov a Lancasterovcoc. Pokiaľ bol zámek zobrazený ako otvorený, symbolizoval nárok na anglický trón. Okružie motívu zdobia nápisy "FALCON OF THE PLANTAGENETS", rok emisie a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je séria desiatich sôch, vytvorených socháromm Jamesom Woodfordom pri príležitosti korunovácie kráľovnej v roku 1953, ktorá zobrazuje desať heraldických zvierat kráľovnej - leva Anglicka, Gryfa Edwarda III., sokola Plantagenetovcov, čierneho býka vojvodov z Clarence, Yale Beaufortu, bieleho leva Mortimeru, bieleho chrta Richmondu, červeného draka Walesu, jednorožca Škótska a bieleho koňa Hannoveru.
Kráľovia z dynastie Plantagenetovcov ovládali Anglicko od čias Henricha II. (1154 - 1189) a po vedľajších vetvách Lancesterovcov a Yorkovcov až do vlády Richarda III. a porážky v bitke pri Bosworthe (1485), kedy ich nahradil rod Tudorovcov. V heraldike je sokol spojovaný so stelesnením odhodlania a neochvejného sústredenia. Pôvodne bol znak sokola spojený s Eduardom III., ten ho v spojení s otvoreným zámkom predal svojmu vnukovi Eduardovi IV., dôležitej postave vo vojnách ruží a prvému anglickému kráľovi z rodu Yorkovcov.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota. Obe strany mince navrhol talentovaný rytec Jody Clark.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej lakovanej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 125 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2018
Hrana:
vrúbkovaná
Mincovna:
Royal Mint
Nominál:
500 GBP
Průměr:
100 mm
Země původu:
Veľká Británia
Autor:
Jody Clark
Hmotnost:
1005 g
Materiál:
999/1000 Ag
Náklad:
iba 125 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Historie

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern