+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 1 kg Falcon of the Plantagenets 2019 Proof

2.234,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 1 kg Falcon of the Plantagenets 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 1 kg Falcon of the Plantagenets 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005311
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 500 GBP
Priemer: 100 mm
Hmotnosť: 1005 g
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2018
Náklad: iba 125 ks
Autor: Jody Clark
Razba: Britská kráľovská mincovňa

Sokol Plantagenetovcov - 1 kilogramová strieborná minca 2019

Túto exkluzívnu striebornú mincu vydáva Britská kráľovská mincovňa pre rok 2019. Je razená z najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 1 kilogramu v špičkovej kvalite Proof a je venovaná jednému z desiatich kráľovniných heraldických zvierat, sokolovi kráľovskej dynastie Plantagenetovcov. Zároveň sa jedná o šiestu striebornú mincu z kolekcie "The Queen’s Beasts".

Minca na svojom rube nesie motív bieleho sokola držiaceho v pazúroch erbový štít, ktorý zobrazuje ďalšieho bieleho sokola v otvorenom visacom zámku. Sokol a visací zámok bol znakom rodu Yorkovcov a Lancasterovcoc. Pokiaľ bol zámek zobrazený ako otvorený, symbolizoval nárok na anglický trón. Okružie motívu zdobia nápisy "FALCON OF THE PLANTAGENETS", rok emisie a iniciály autora návrhu "JC".
The Queen´s Beasts je séria desiatich sôch, vytvorených socháromm Jamesom Woodfordom pri príležitosti korunovácie kráľovnej v roku 1953, ktorá zobrazuje desať heraldických zvierat kráľovnej - leva Anglicka, Gryfa Edwarda III., sokola Plantagenetovcov, čierneho býka vojvodov z Clarence, Yale Beaufortu, bieleho leva Mortimeru, bieleho chrta Richmondu, červeného draka Walesu, jednorožca Škótska a bieleho koňa Hannoveru.
Kráľovia z dynastie Plantagenetovcov ovládali Anglicko od čias Henricha II. (1154 - 1189) a po vedľajších vetvách Lancesterovcov a Yorkovcov až do vlády Richarda III. a porážky v bitke pri Bosworthe (1485), kedy ich nahradil rod Tudorovcov. V heraldike je sokol spojovaný so stelesnením odhodlania a neochvejného sústredenia. Pôvodne bol znak sokola spojený s Eduardom III., ten ho v spojení s otvoreným zámkom predal svojmu vnukovi Eduardovi IV., dôležitej postave vo vojnách ruží a prvému anglickému kráľovi z rodu Yorkovcov.

Líce zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota. Obe strany mince navrhol talentovaný rytec Jody Clark.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej lakovanej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 125 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia

Zákazníci, ktorí si kúpili tento tovar, si objednali tiež...


 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.