+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 1 kg Inferno - Dante Alighieri - Božská komédia 2021 Antique Štandard

2.700,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 1 kg Inferno - Dante Alighieri - Božská komédia 2021 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 1 kg Inferno - Dante Alighieri - Božská komédia 2021 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006236
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 10 000 CFA
Priemer: 100 mm
Hmotnosť: 1000 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká, číslovaná
Emisia: 2021
Náklad: 99 ks
Emitent: Kamerun

Zobraziť mince vydané k výročiu vydania "Božskej komédie"

Dante Alighieri, La Divina Commedia - Inferno

Unikátna strieborná minca vydaná republikou Kamerun v roku 2020 z najčistejšieho 99.9% striebra o váhe 1 kilogramu s patinovanú úpravou Antique Standard vychádza pri príležitosti 700. výročia vydania epickej básne Božská komédia od Danteho Alighieriho.
Minca umeleckým spôsobom zachytáva Peklo (Inferno) opísané v prvej z troch častí alegorického eposu, ktorý patrí medzi nesmrteľné diela svetovej literatúry.

Rub mince vo svojom strede zobrazuje hlavu Lucifera s tromi tvárami dohliadajúcimi na previnilé duše odsúdené k neustálemu opakovaniu svojich hriechov ako je smilstvo, hnev, násilie, nestriedmosť alebo sváry. Umelecky hodnotná razba vo vysokom reliéfe je prepracovaná do pozoruhodných detailov, ktoré sú viditeľné pri pohľade na množstvo prepletených tiel. Motív mince dopĺňa štylizovaný nápis "INFERNO" pri dolnom okraji mince.
Rozsiahly epos Božská komédia písal Dante Alighieri približne od roku 1306. Dielo dokončil len rok pred svojou smrťou v roku 1321. Obrazovým spôsobom v ňom zachytáva stredoveké vnímanie kresťanstva. Využíva pre to rad symbolov a odkazov na súčasnú spoločnosť a históriu. Epos je rozdelený do troch častí, ktoré spája príbeh putovania Danteho z pekla (Inferno) cez očistec (Purgatorio) do raja (Paradiso). V pekle a očistci je jeho sprievodcom rímsky básnik Virgilius. Ako pohan však nemôže s Dantem vstúpiť do raja, preto ho v tejto úlohe vystrieda autorova vysnívaná žena Beatrice.
Dante peklo opisuje ako hlbokú priepasť tvare kužeľa, ktorý zasahuje až do stredu Zeme. Priepasť pekelnú stvoril padlý anjel Lucifer, keď bol zvrhnutý na Zem po prehratej nebeskej bitke. Zemská masa pred Luciferom ustúpila a na druhej strane Zeme vytvorila vysokú horu, ktorá sa stala očistcom.
Peklo je miesto nekonečnej temnoty rozdelené do deviatich kruhov. Jednotlivé kruhy terasovito zostupujú k stredu na dne priepasti, kde sídli Lucifer. Čím hlbšie a bližšie stredu je ľudská duša uväznená, tým väčších hriechov sa dopustila a tým horší trest ju čaká. V diele sa objavuje veľké množstvo dobových i historických osobností, ktorým autor podľa ich skutkov prisudzuje miesto v pekle. V Dantovom pekle sa tak napríklad ocitli pohania Caesar, Homér a Platón, Chlípnica Kleopatra, Achilles a Tristan a svätokupec pápež Mikuláš III. Najhoršie muky potom zažívajú v poslednom deviatom kruhu zradcovia dobrodincov Judáš, Brutus a Cassia.

Líce nesie do riadkov rozdelený nápis pripomínajúci výročie "700 THE DIVINE COMEDY" a profilový portrét Danteho Alighieriho. Jeho podoba vychádza zo stranovo prevrátenej maľby od Sandra Botticelliho z roku 1495, ktorý talianskeho básnika zachytil ako ovenčeného intelektuála s výraznými ostrými rysmi a orlím nosom.
Uvedené sú aj informácie o krajine pôvodu "REPUBLIQUE DU CAMEROUN", nominálnej hodnote "10000 Francs CFA" a roku emisie "2021".

Jedinečnosť mince prezentuje luxusné balenie. Tvorí ho lakovaná drevená kazeta, certifikát so súhrnom básne v troch jazykoch a ochranná kartónová krabička zodpovedajúca designu knihy. Všetky časti sú označené popisom výročnej edície. Náklad razby je limitovaný na 99 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.