+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 1 Oz Good Luck 2018 Antique Štandard

118,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 1 Oz Good Luck 2018 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 1 Oz Good Luck 2018 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005146
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca s topásom
Nominál: 1 AUD
Priemer: 40.60 mm
Hrúbka: 4 mm
Hmotnosť: 31.107 g (1 Oz)
Materiál: 999.9/1000 Ag, topaz
Prevedenie: Standard
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Natasha Muhl
Náklad: 3 000 ks
Emisia: 2018
Mincovňa: Perth mint
Emitent: Tuvalu

Good Luck Rotating Charm Topaz

Unikátna strieborná minca vydaná štátom Tuvalu a razená austrálskou mincovňou The Perth Mint pre rok 2018 z najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti 1 unce s povrchovou úpravou Antique,je venovaná spojeniu dvoch významov ázijskej kultúry - šťastnému číslu osem a kaprom Koi symbolu lásky a priateľstva.

Inovatívna minca obsahuje rotujúcu guličku topásu vloženú do jej stredu. Na rube striebornej mince sa nachádza osem kaprov Koi, ktorí plávajú pod pivoňkami a obklopujú zlatožltý topás. Do motívu je začlenená značka mincovne "P" a pozdĺž okružia mince sú uvedené údaje o hmotnosti a rýdzosti.
Osem je v čínskej kultúre považované za najšťastnejšie číslo a jeho význam a používánie presahuje hranice Číny. Pri plánovaní dôležitých udalostí sa dbá, aby dátum túto číslovku obsahoval (napr. zahájenie LOH v Pekingu - 08.08.2008 o 08:08:08). Podobne sa s ním nakládá aj pri výstavbe budov alebo v leteckej doprave.
Kapre Koi sú ozdobným druhom rýb, ktorý je neodeliteľnou súčásťou jezierok v ázijských okrasných záhradách. Pred 2000 rokmi boli v Číne vyšľachtené prvé druhy a dnes je cih vidno v neprebernom množstve farebných kombinácií a vzorov. V Japonsku je výslovnosť pre Koi rovnaká ako pre slovo s významom citu, lásky a priateľstva.
Topás je minerál tvoriaci sa v žulách, kremenných žilách a ich okolí. Je veľmi tvrdý, jeho kryštály sú rozmanitých stĺpcovitých tvarov a farieb, ktoré sa líšia podľa lokality ťažby. Po vybrúsení je používaný v šperkárstve a vďaka jeho tvrdosti tiež v priemysle.

Líce tradične zachytáva portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian Rank-Broadleyho s nápismi "QUEEN ELIZABETH II", "TUVALU", rokom vydania a nominálnou hodnotou.

Minca je vložená do originálnej darčekovej etue spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 3 000 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.