Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 2 Oz Dragon Legends And Myths 2018 Proof

Strieborná minca 2 Oz Dragon Legends And Myths 2018 Proof

10:14
posledná aktualizácia ceny
004926
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Zobraziť mince v sérii "Legends & Myths 2018"

Legends & Myths - Dragon - 2 Oz

Exkluzívna strieborná minca, vydaná štátom Šalamúnove ostrovy v roku 2018 ako piata minca v druhom pokračovaní série "Legends and Myths" (Legendy a Mýty) o hmotnosti dvoch trojských uncí (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra v špičkovej kvalite Proof, predstavuje tvora z nespočetného množstva európskych a ázijských príbehov - Draka.

Minca je razená v dvojitom reliéfe, ktorý je vytvorený pri intenzívnom tlaku a má za následok, že obe strany mince majú vydutý vzhľad. Jednotlivé prvky designu sú tak viditeľné s 3D efektom. Opačný vizuálny dojem než bežná kvalita Proof poskytuje reverzný Proof - plastické prvky motívu majú zrkadlovo jasný vzhľad a naopak pozadie je matné. Výsledkom je výrazný kontrast mezi motívom a podkladom.

Minca na svojom rube zobrazuje hrozivého draka s roztiahnutými krídlami. Motív draka je v pravej časti mince doplnený väčším a malým nápisom "DRAGON", medzi jeho prednými pazúrmi je štylizovaný znak série tvorený iniciálmi "LM". Scéna je orámovaná nápisom "LEGENDS & MYTHS"

Lícna strana zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžběty II. a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", rok vydania "2018", rýdzosť "Ag 999", hmotnosť "2 oz" a nominálnu hodnotu "5 DOLLARS".

Minca je dodávaná v guľatej darčekovej krabičke v limitovanom náklade len 1 500 ks pre celý svet!

Drak

Draky sú mýtické bytosti stvárnené rôznymi spôsobmi v závislosti od konkrétnych kultúr a folklóru. Európska stredoveká spoločnosť považovala draky za ničivé zviera so štyrmi nohami a dvomi krídlami. Mali schopnosť lietať a chŕliť oheň. Ázijské kultúry pristupujú k postave draka s rešpektom a úctou. Často sú zobrazované ako hadovité zviera až so šiestimi nohami a bez krídiel.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
62,2 g (2 Oz)
Materiál:
999/1000 Ag
Nominál:
5 SBD
Průměr:
40 mm
Země původu:
Šalamúnove ostrovy
Emise:
2018
Hrana:
hladká
Náklad:
1500 ks
Provedení:
Proof
Téma:
Pověsti, legendy a mýty

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.



Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern