+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Fénix 2018 Antique Štandard

174,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Fénix 2018 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Fénix 2018 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004885
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 AUD
Priemer: 40,50 mm
Hrúbka: 6 mm
Hmotnosť: 62,213 g (2 Oz)
Materiál: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: iba 1 000 ks
Emisia: 2018
Krajina pôvodu: Tuvalu
Razba: Perth Mint

Zobraziť mince v sérii "Chinese Ancient Mythical Creatures"

Chinese Ancient Mythical Creatures - Phoenix (Fénix)

Exkluzívna strieborná minca vydaná štátom Tuvalu a razená austrálskou mincovňou Perth v roku 2018, v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti dvoch uncí s povrchovou úpravou antique, je venovaná čínskemu bájnemu stvoreniu fénixovi. Jedná sa v poradí o tretiu mincu série "Čínske staroveké mýtické bytosti". Úvodná minca niesla meno celej série "Chinese Ancient Mythical Creatures" (2016) a bola venovaná štvorici nebeských zvierat (azurový drak z východu, biely tiger zo západu, červený fénix z juhu, čierna korytnačka zo severu), druhá minca v poradí spodobnila samostatný motív draka "Dragon" (2017).

Rub mince zobrazuje motív fénixa v prepracovanej razbe zachytávajúcej jemnú štruktúru peria. Vyobrazenie bájneho vtáka dopĺňa plastický kvet s čínskym symbolom pre fénixa, v pozadí sú kontúrou vyznačené obrysy mrakov. Celý motív zasahuje takmer k hrane mince.
V čínskej starovekej mytológii je vesmír rozdelený na štyri kvadranty označujúce počiatok a koniec letného a zimného slnovratu a jesennej a jarnej rovnodennosti. Tieto nebeské kvadranty boli známe ako štyri nebeské paláce, pričom každý palác predstavoval strážne zviera s odpovedajúcou farbou, prvkom a ctnosťami. Nesmrteľný vták fénix sa s bohatou symbolikou vyskytuje v rôznych obmenách mnohých kultúr. V čínskej mytológii sa objavuje v dobách mieru a prosperity, je označovaný ako "Feng-chuang". "Feng" je mužská a "chuang" je ženská súčasť vtáka, ktorý v sebe dokonale spája princípy "jin a jang". Stelesňuje ctnosti obsiahnuté v učení čínskeho mudrca Konfucia, súcit a dôveru.

Líce tradične zachytáva portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian Rank-Broadleyho s nápismi "QUEEN ELIZABETH II", "2 OZ", "999 SILVER", "2018", "TUVALU", "2 DOLLARS".

Minca je dodávaná v originálnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 1 000 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.