+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Kanadská klenba - The Canada Goose 2019 Proof

159,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Kanadská klenba - The Canada Goose 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Kanadská klenba - The Canada Goose 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005360
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 30 CAD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62.69 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Emily Damstra
Emisia: 2019
Náklad: pouze 3 500 ks
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Canadian Canopy: The Canada Goose

Exkluzívna strieborná čiastočne kolorovaná minca, vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou pre rok 2019 v špičkovej kvalite proof o hmotnosti 2 Oz (62.69 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra, je venovaná kanadským husiam, ktoré na zimu odlietajú do teplejších krajín. Minca s priemerom 50 mm je najväčším exemplárom medzi doposiaľ vydanými mincami s tématikou "klenba javoru"

Rub mince zachytáva farebnú krásu javoru cukrového (Acer saccharum) na jeseň. Jedinečná perspektíva vytvára dojem, že stojíte pod stromami a pozeráte sa cez zvrásnenú štruktúru kmeňov a vetví do ich koruny, ktorá siaha až do oblakov. Kolorované koruny stromov sú pretknuté lesklými striebornými priezormi, ktoré tvoria siluety divokých kanadských husí. Výjav je inšpirovaný prírodným fenoménom zvaným Plachosť korún (Crown shyness). V spodnej čsti mince, do kôry stromu, je umiestnený nápis "CANADA" a pod ním rok vydania "2019".
lachosť korún je prírodný fenomén, ku ktorému dochádza medzi korunami niektorých urastených stromov rovnakého druhu. Koruny týchto stromov sa nedotýkajú, ale tvoria medzi sebou žilnaté rozostupy podobné mapám. Medzi rozostupmi preniká svetlo a vytvárajú krásne obrazce pri pohľade nahor. Existuje mnoho hypotéz pre tento fenomén. Jedným z vysvetlení je vzájomné olamovanie vetví pri vetre, ďalším adaptívna obrana stromov proti šíreniu listožravých lariev alebo reakcia na vzájomné tienenie susednými stromami.

Líce zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "D.G. REGINA", iniciály autorky "SB" a nominálnu hodnotou "30 DOLLARS".

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 3 500 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.