Aktuálne ceny: Cena zlata 1788.65 USD/oz   Cena striebra 20.332 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 2 Oz Kanadská klenba - The Canada Goose 2019 Proof

Strieborná minca 2 Oz Kanadská klenba - The Canada Goose 2019 Proof

11:28
posledná aktualizácia ceny
005360
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Canadian Canopy: The Canada Goose

Exkluzívna strieborná čiastočne kolorovaná minca, vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou pre rok 2019 v špičkovej kvalite proof o hmotnosti 2 Oz (62.69 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra, je venovaná kanadským husiam, ktoré na zimu odlietajú do teplejších krajín. Minca s priemerom 50 mm je najväčším exemplárom medzi doposiaľ vydanými mincami s tématikou "klenba javoru"

Rub mince zachytáva farebnú krásu javoru cukrového (Acer saccharum) na jeseň. Jedinečná perspektíva vytvára dojem, že stojíte pod stromami a pozeráte sa cez zvrásnenú štruktúru kmeňov a vetví do ich koruny, ktorá siaha až do oblakov. Kolorované koruny stromov sú pretknuté lesklými striebornými priezormi, ktoré tvoria siluety divokých kanadských husí. Výjav je inšpirovaný prírodným fenoménom zvaným Plachosť korún (Crown shyness). V spodnej čsti mince, do kôry stromu, je umiestnený nápis "CANADA" a pod ním rok vydania "2019".
lachosť korún je prírodný fenomén, ku ktorému dochádza medzi korunami niektorých urastených stromov rovnakého druhu. Koruny týchto stromov sa nedotýkajú, ale tvoria medzi sebou žilnaté rozostupy podobné mapám. Medzi rozostupmi preniká svetlo a vytvárajú krásne obrazce pri pohľade nahor. Existuje mnoho hypotéz pre tento fenomén. Jedným z vysvetlení je vzájomné olamovanie vetví pri vetre, ďalším adaptívna obrana stromov proti šíreniu listožravých lariev alebo reakcia na vzájomné tienenie susednými stromami.

Líce zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "D.G. REGINA", iniciály autorky "SB" a nominálnu hodnotou "30 DOLLARS".

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 3 500 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
pouze 3 500 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999.9/1000 Ag
Země původu:
Kanada
Autor:
Emily Damstra
Hmotnost:
62,7 g (2 Oz)
Mincovna:
Kanadská kráľovská mincovňa
Nominál:
30 CAD
Průměr:
50 mm
Téma:
Flora a Fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern