+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Poklad templárov 2020 Antique Štandard

270,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Poklad templárov 2020 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Poklad templárov 2020 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005873
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2000 CFA
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, pečatný vosk
Prevedenie: Štandard
Hrana: hladká
Náklad: iba 500 ks
Emisia: 2020
Emitent: Kamerunská republika
Razba: Mint of Poland

Templar´s Treasure

Originálna strieborná minca opatrená voskovou pečaťou (3D tlač) vydaná Kamerunskou republikou v roku 2020 o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra vo vysokom reliéfe (High Relief) a úprave Antique Standard je venovaná templárskym rytierom, často vnímaným ako strážcovia pokladu.

Minca na svojom rube zobrazuje rytiera rádu templárov odetého do charakteristickej zbroje, ktorá sa skladá z krúžkovej košele, kýblovej prilby, varkoča s krížom na prsiachu a dlhého plášťa. Rytier je zachytený uprostred veľkého priestoru vystavaného z kameňa a podopretého stĺpmi. Drží napriahnutý templársky meč a bráni prístup k Arche zmluvy, na ktorej je umiestnený Svätý grál. Scénu dopĺňa templárska pečať, dvaja jazdci na jednom koni, vytlačná do červeného vosku. Na okruží mince je uvedený nápis "TEMPLAR’S TREASURE".
Rád templárov je v legendách často spájaný s pokladmi a strážením ich tajomstiev. Je im prisudzovaná ochrana Svätého grálu, pohára Ježiša Krista pri Poslednej večeri, do ktorého bola po ukrižovaní zachytená jeho krv. Počas krížovej výpravy mali odhaliť tajomstvá slobodomurárov a objaviť Archu zmluvy, schránku ukrývajúcu kamenné dosky s Desatorom prikázaní.
V skutočnosti bol templársky rád zriadený okolo roku 1120 za účelom ochrany pútnikov pri ceste do Jeruzalema. Prijímaním nových členov došlo k rýchlemu rastu rádu, ktorý sa zapojil do krížových výprav a stal sa ochrancom Jeruzalemského kráľovstva. Ako Chudobní ochrancovia Kristovi a chrámu Šalomúnovho mohli vlastniť iba vlastný meč a preto všetok získaný majetok príslúchal rádu. Vďaka obrovskému bohatstvu poskytovali finančné a bankové služby a ako vojenská sila slúžili iba pápežovi. Disponovali veľkým vplyvom a nezávislosťou, čo vyvolalo nevôľu u svetských panovníkov. Za zrušením rádu stál francúzsky kráľ Filip IV. Pekný, ku ktorému sa pridal následne sám pápež. V piatok 13. 10. 1307 (odtiaľ pochádza povera nešťastného piatku) došlo k rozsiahlemu zatýkaniu po celom Francúzsku. Templári boli obvinení z kacírstva a sodomie a súdení v procesoch trvajúcich ďalších sedem rokov. Po vynútených priznaniach boli uväznení alebo upálení na hranici. Ich majetok bol zabavený kráľovými zmocnencami a jeho časť predaná Rádu johanitov.

Líce mince nesie obrys dobovej mapy západného pobrežia Európy. Plocha pevniny je vyplnená striebornými grošmi templárov razenými vo Francúzsku za vlády Filipa IV. Mape dominuje loď, poháňaná plachtami označenými krížmi, ktorá odkazuje na krížové výpravy do Svätej zeme. Motív mince je doplnený o nápis "REPUBLIQUE DU CAMEROUN", rok emisie a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.