+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Rapa Nui 2020 Antique Štandard

245,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Rapa Nui 2020 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Rapa Nui 2020 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005737
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Vysoký reliéf vyplnený živicou
Nominál: 2000 CFA
Priemer: 45 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, živica, láva
Prevedenie: Štandard
Hrana: hladká
Náklad: iba 500 ks
Emisia: 2020
Emitent: Kamerunská republika
Razba: Mint of Poland

Rapa Nui - Easter Island

Unikátnu striebornú mincu s vloženým lávovým kameňom a čiastočne vyplnenú živicou vydáva Kamerunská republika v roku 2020 o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra vo vysokom reliéfe (High Relief) a úprave Antique Standard. Minca predstavuje jedno z najviac fascinujúcich miest na svete - Veľkonočný ostrov - Rapa Nui a je skvelým darčekom pre milovníkov cestovania a archeológie.

Na rube mince sú na pozadí holej krajiny ostrova zachytené monolitické sochy moai na kamenných plošinách ahu. Hlavná socha v popredí je doplnená o pukao, ozdobu hlavy zo skutočnej červenej sopečnej horniny. Členitosť pobrežia ostrova zvýrazňuje naväzujúca oblasť oceánu, ktorá je vyplnená modrou živicou. V hornej časti mince je záznam nerozlúšteného písma pôvodných obyvateľov rongorongo a cez neho je uvedený nápis "RAPA NUI".
Veľkonočný ostrov (Rapa Nui/Eastern Island/Isla de Pascua) leží v odľahlej južnej oblasti Tichého oceánu. Izolovaný ostrov pod správou Chile má okolo 6 000 obyvateľov a najbližší obývaný ostrov Pitcairn je vzdialený 2 075 km. Ostrov je tvorený troma sopkami s niekoľkými bočnými kuželmi. Magmatická hornina slúžila ostrovanom ako materiál pre výrobu ikonických sôch moai, ktoré vznikali hlavne v lomoch priamo na svahoch alebo vnútri krátera sopky Rano Raraku. Na ostrove bolo napočítaných 311 sôch, ale iba 78 bolo dopravených na miesto a usadených na kamenný ahu. Prevažná časť sôch zostala nedokončená v mieste výroby. Najväčšia stojaca socha dosahuje výšky 9,8 metra, ale v nedokončenom stave bola nájdená ležiaca socha dlhá 21,8 m vážiaca 270 ton. Sochy stoja až na sedem vynímiek tvárou obrátenou do stredu ostrova. Predstavujú postavu, ktorej dominuje hlava s plochpou tvárou. Ich hlavy často zdobilo pukao, ktoré bolo vyrobené z červenej vulkanickej horniny vyťaženej v lome Puna Pau. Pôsobením času väčšina sôch o pukao prišla a ich telá sú skryté pod nánosmi. Sochy boli mnohokrát predmetom skúmania archeológov, bádateľov a záhadológov, ale dôvod výroby a účel sôch nebol dosiaľ potvrdený.

Líce mince skladá pohľad na magnetický kameň Te Pito o Te Henua na severnom pobreží ostrova a mapu Rapa Nui. Oblý hladký kameň ohraničený ochranným valom sa nachádza neďaleko Ahu Te Pito Kura. Meno kameňa v preklade znamená Pupok sveta a je používané aj ako jeden z názvov ostrova. Na mape Rapa Nui je zakreslené rozmiestnenie sôch moai a dôležité turistické miesta na ostrove, ako sú sopečné krátery, lom kameňa a hlavné mesto ostrova Hanga Roa. Motív mince je doplnený o štátny znak Kamerunskej republiky, nápis "REPUBLIQUE DU CAMEROUN", nominálnu hodnotu a rok emisie. Súčasťou sú údaje o rýdzosti kovu a značka mincovne.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke spolu s certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.