Aktuálne ceny: Cena zlata 1800.72 USD/oz   Cena striebra 20.818 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 2 Oz Zentangle Art: Bighhorn Sheep 2019 Proof

Strieborná minca 2 Oz Zentangle Art: Bighhorn Sheep 2019 Proof

22:47
posledná aktualizácia ceny
005401
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca

Zobraziť mince v sérii "Zentangle Art"

Zentangle® Art: Bighorn Sheep

Exkluzívna strieborná minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2019 razená v absolútnej rýdzosti najčistejšieho 99.99% striebra o hmotnosti 2 Oz v špičkovej kvalite proof. Motív mince je venovaný severoamerickej ovci, známej ako Ovca hruborohá - Bighorn Sheep (Ovis canadensis).
Jedná sa o tretiu mincu série "Zentangle® Art", súčasťou série je tiež strieborná minca s motívom vlka šedého a výra virgínskeho.

Minca na svojom rube zobrazuje abstraktný motív hlavy ovce vytvorený umeleckou metódou Zentangle®, tá dodáva ovčej srsti a rohom zaujímavú zložitú štruktúru. Zentangle® je kreatívna technika vytvárania obrazov pomocou kreslenia štruktúr a opakujúcich sa vzorov. Vytvorili ju Rick Roberts a Maria Thomas. Táto technika umenia sa teší veľkej obľube a vyučuje sa pre svoju relaxačnú a upokojujúcu schopnosť. Motív dopĺňajú nápisy "30 DOLLARS", "2019", "CANADA" a iniciály "JVDL".
Ovca hruborohá žije v Skalnatých horách od južnej Kanady až po Colorado. Ovce tvoria oddelené stáda samcov a samíc tvoriace asi desať kusov. Samci sú charakteristickí svojimi mohutnými a zatočenými rohmi, rohy samíc nie sú tak výrazné. Ovce sa zdržujú v blízkosti skál, kam unikajú v prípade ohrozenia.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápismi "ELIZABETH II" a "D. G. REGINA".

Minca je dodávaná v červenej koženkovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v exkluzívnom limitovanom náklade iba 4 000 kusov pre celý svet!


Špecifikácia produktu

Emise:
2019
Hrana:
vrúbkovaná
Náklad:
iba 4 000 ks
Provedení:
Proof
Ryzost:
999.9/1000 Ag
Země původu:
Rakúsko
Autor:
Jori van der Linde, Susanna Blunt
Hmotnost:
62,7 g (2 Oz)
Mincovna:
Kanadská kráľovská mincovňa
Nominál:
30 CAD
Průměr:
50 mm
Téma:
Flora a Fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.238.225.8

Holoubek koncern