+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Zlatý poklad starovekého Egypta 2019 Antique Standard

199,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Zlatý poklad starovekého Egypta 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Zlatý poklad starovekého Egypta 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005569
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 AUD
Priemer: 45,5 mm
Hrúbka mince: 6 mm
Hmotnosť: 62,213 g
Rýdzosť: 999.9/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: vrúbkovaná
Autor: Aleysha Howarth
Náklad: 2500 ks
Emisia: 2019
Razba: The Perth Mint
Emitent: Tuvalu

Zobraziť mince s funkčným dekoratívnym stredom

Golden Treasures of Ancient Egypt - strieborná minca so zlatým snežítkom

Unikátna strieborná minca vydaná štátom Tuvalu v roku 2019 v rýdzosti 99.99% striebra o hmotnosti 2 uncí s povrchovou úpravou antique je poctou starovekému Egyptu a zlatu ako neoddeliteľnej súčasti jeho náboženstva a kultúry. V strede mince je vložená kupola z plexiskla obsahujúca jemné šupinky 24 karátového zlata v minerálnom oleji. Pri zatrepaní mincou vytvárajú drobné kúsky zlata úžasné snežné predstavenie.

Na širokom okruží rubovej strany mince sú po obvode kupole a v smere hodinových ručičiek zobrazené ikony spojené so starovekým Egyptom - Vedžat (Horovo oko), pyramída, boh Anup v podobe šakala, bohyňa Bastet v podobe mačky, amfora, ťava, bohyňa Isis s roztiahnutými krídlami, boh Hor v podobe sokola, Anch (Nílsky kríž), sarkofág, skarabeus, posmrtná maska faraóna. Pozadie je tvorené stĺpcami hieroglyfov. Do motívu sú začlenené údaje o hmotnosti a rýdzosti mince, značka mincovne "P" a iniciály autorky "AH".
Staroveká egyptská spoločnosť považovala zlato za kožu svojich božstiev, najmä najvyššieho boha slnka Re. Zlato nosili kráľovia aj kňazi a veľký význam malo tiež pri pochovávaní. Najznámejším príkladom je posmrtná maska faraóna Tutanchamona.
Civilizácia starovekého Egypta, trvajúca viac ako 3 000 rokov, patrí medzi najvýznamnejšie a najstaršie dynastické zoskupenia. Sústredená bola pozdĺž dolného toku rieky Níl, ktorý bol zdrojom obživy v inak púštnej oblasti. Najväčší rozmach Egypt dosiahol počas 18. - 20. dynastie (1500 - 1100 pr. n. l.). Počas vlády slávnych faraónov Thutmosa I., II., III., Amenhotepa, Achnatona, Tutanchamona, Ramsessa I., Sethiho I, Ramessa II. získal Egypt rozsiahle územia vojnami aj diplomaciou. Započala stavba hrobiek v Údolí kráľov a vzniklo mnoho monumentálnych stavieb pretrvávajúcich do dnešnej doby. Zánik staroegyptskej civilizácie je datovaný až s príchodom kresťanstva, kedy sa v roku 30 n. l. stáva Egypt rímskou provinciou.

Okružie na líci mince nesie v hornej časti malý portrét kráľovnej Alžbety II., na ktorý naväzujú vo vnútornom kruhu egyptské hieroglyfy vyjadrujúce život - Anch a vo vonkajšom kruhu nápisy "QUEEN ELIZABETH II", "TUVALU" a údaje o nominálnej hodnote a roku vydania. Stred mince tvorí dno kupole z číreho plexiskla.

Minca je dodávaná v štýlovej reprezentatívnej krabičke v tvare pyramidy s certifikátom pravosti v limitovanej edícii 2 500 kusov pre celý svet..Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.