+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 2 Oz Zlatý vek plachetníc - Pomsta kráľovnej Anny 2019 Antique Standard

266,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 2 Oz Zlatý vek plachetníc - Pomsta kráľovnej Anny 2019 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 2 Oz Zlatý vek plachetníc - Pomsta kráľovnej Anny 2019 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005675
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Vysoký reliéf vyplnený zivicou
Nominál: 2000 CFA
Priemer: 45 mm
Hmotnosť: 62,2 g (2 oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, živica
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: iba 500 ks
Emisia: 2019
Krajina pôvodu: Kamerunská republika

Zobraziť mince vydané v sérii "Zlatý vek plachetníc"

Golden Age of Sail - Queen Anne's Revenge

Unikátna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustnou živicou je vydaná Kamerunskou republikou v roku 2019 o hmotnosti 2 Oz (62,2 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra vo vysokom reliéfe (High Relief) a úprave Antique Standard. Minca vychádza v rámci série Zlatý vek plachetníc a je venovaná vlajkovej lodi piráta Černofúza Pomsta kráľovnej Anny. .

Na rube mince je zachytená legendárna fregata Pomsta kráľovnej Anny prerážajúca rozbúrené morské vlny. Na lodnom sťažni vlaje pirátska vlajka zobrazujúca skrížené hnáty a lebku. Nepokojné more je zvýraznené modrou výplňou zo živice. V dolnej časti mince je umiestnený námorný kompas a pred ním podobizeň kapitána pirátskej lodi Černofúza. Hornú časť mince zdobí štylizovaný nápis "Queen Anne's Revenge".
Fregata Pomsta kráľovnej Anny je nerozlučne spojená so slávnym pirátom Černofúzom. Pôvodne slúžila Francúzsku pod menom La Concorda ako obchodná a otrokárska loď. Keď ju v novembri 1717 zajal slávny pirát, vyzbrojil ju 40 delami a premenoval na Pomsta kráľovnej Anny. Černofúzova nová vlajková loď sa za veľmi krátku dobu služby stala súčasťou hrôzostrašných historiek. Britské, holandské a portugalské obchodné lode sa len pri pohľade na blížiacu sa fregatu sami vzdávali bez boja. Za skazou lodi stál sám jej kapitán. Blízko Beaufortskej úžiny v Severnej Karolíne ju 10. júna 1718 naviedol na plytčinu. Stalo sa tak potom, čo prijal ponuku kráľovskej milosti a rozpustil svoju posádku. Pri živote usporiadaného občana Černofúz dlho nevydržal. V novembri 1718, krátko po návrate medzi pirátov, bol na mori prepadnutý a zabitý vojakmi. Vrak lode Pomsta kráľovnej Anny bol na základe historických záznamov objavený v roku 1996.

Líce mince zobrazuje pohľad na palubu od kormidla k prove. V hornej časti mince je štylizovaný názov série "GOLDEN AGE OF SAIL". Pri dolnom okraji mince je uvedený nápis "REPUBLIQUE DU CAMEROUN", nominálna hodnota a rok emisie. Súčasťou motívu sú údaje o rýdzosti kovu a značka mincovne.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke, ktorej viečko tvorí funkčný kompas. Súčasťou mince je certifikát pravosti. Náklad je limitovaný iba na 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.