Aktuálne ceny: Cena zlata 2033.83 USD/oz   Cena striebra 24.504 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 2 Oz Zvieracia rodina: Orli bielohlavie 2022 Proof
Limitovaná edícia

Strieborná minca 2 Oz Zvieracia rodina: Orli bielohlavie 2022 Proof

08:53
posledná aktualizácia ceny
006645
kód produktu
165,00 EUR
vrátane DPH

Skladom Vypredané
-
+


Dostupnosť na predajniach

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Mnohostranná živočíšna rodina: orly skalné

Táto exkluzívna strieborná minca vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2022 a vyrazená v absolútnej rýdzosti z najčistejšieho 99,99 % striebra s hmotnosťou 2 Oz v kvalite Proof zobrazuje rodinu orlov skalných v novom uhle pohľadu a spracovaní.

Návrh reverznej strany mince vytvoril kanadský umelec Steve Hepburn. Pomocou mnohotvárnych faziet zachytil vzácny pohľad na rodinu orla skalného (Haliaeetus leucocephalus). Matka sa vracia do svojho hniezda v korune stromu, aby sa postarala o svoje tri mláďatá. Dizajn mince účinne kombinuje umelecké štýly a povrchové úpravy. Mnohostranná rytina tiel vtákov je vyrazená vo vysokom lesku Proof, zatiaľ čo tradičné poňatie okolitej krajiny kombinuje rôzne stupne jemného matu. Motív dopĺňajú nápisy "30 DOLLARS" a iniciály umelca "SH".
Hniezda orlov skalných patria k najväčším spomedzi všetkých vtákov. Zvyčajne dosahujú priemer okolo 1 metra, ale sú známe aj väčšie. Nachádzajú sa v korunách vysokých stromov, ktoré im poskytujú voľný výhľad a ľahký prístup zo vzduchu.
Mláďatá sa liahnu po 35 dňoch inkubácie a zostávajú v bezpečí hniezda nasledujúcich 10 až 12 týždňov. Spočiatku sú úplne závislé od rodičov, ktorí ich chránia pred nepriaznivými vplyvmi počasia a nosia im potravu. Ich letové a lovecké schopnosti sa rozvíjajú individuálne, ale po dvoch mesiacoch sú zvyčajne samostatné.

Na averze je zobrazený tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Bluntovej s nápismi "ELIZABETH II", "CANADA", "D. G. REGINA" a rokom vydania "2022". Pozadie tvoria štylizované fazetové línie.

Minca sa dodáva v červenej koženkovej škatuľke spolu s očíslovaným certifikátom pravosti, v exkluzívnej limitovanej edícii iba 4 500 kusov pre celý svet!


Tento výrobok je súčasťou týchto súprav výrobkov:

Séria Zvieracia rodina

Špecifikácia produktu

Séria:
Zvieracia rodina
Emisia:
2022
Mincovňa:
Royal Canadian Mint
Nominálna:
30 CAD
Priemer:
50 mm
Téma:
Flóra a fauna
Hrana:
vrúbkovaná
Autor:
Steve Hepburn/Susanna Blunt
Hmotnosť:
62,2 g (2 Oz)
Náklad:
4 500 ks
Verzia:
Proof
Rýdzosť:
999,9/1000 Ag
Krajina pôvodu:
Kanada

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
18.207.160.97

Holoubek koncern