+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 3 Oz 250. výročie prieskumné plavby Jamesa Cooka 2020 Antique Štandard

235,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 3 Oz 250. výročie prieskumné plavby Jamesa Cooka 2020 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 3 Oz 250. výročie prieskumné plavby Jamesa Cooka 2020 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005656
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Ultra vysoký reliéf vyplnený smaltom
Nominál: 10 SBD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 93,3 g (3 oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, smalt
Prevedenie: Standard
Hrana: vrúbkovaná
Náklad: iba 500 ks
Emisia: 2020
Krajina pôvodu: Šalamúnove ostrovy

250th Anniversary - Cook´s Voyage of Discovery

Unikátna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustným smaltom je vydaná štátom Šalamúnove ostrovy pre rok 2020 o hmotnosti 3 Oz (93,3 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra v ultra vysokom reliéfe (Ultra High Relief) a úprave Antique Standard. Minca vychádza pri príležitosti 250. výročia prieskumnej plavby Jamesa Cooka, ktorá významne prispela k prekresleniu mapy Tichomoria.

Motív na rube mince symbolicky spája jednotlivé obrazy odkazujúce na prvú prieskumnú plavbu Jamesa Cooka. Levej časti dominuje postava slávneho moreplavca na lodnej palube pri určovaní zemepisnej polohy pomocou sextantu. Z pravého okraja mince vypláva prieskumná loď HMS Endeavour s napnutými plachtami. Oba obrazy dopĺňa v hornej časti okružie s označením udalosti "COOK´S VOYAGE OF DISCOVERY". Na ozdobnej stuhe v dolnej časti je uvedené výročie "250th ANNIVERSARY" a pod ňou sú letopočty "1770 - 2020". Vnútornú časť mince tvorí výplň z priehľadného modrého smaltu, ktorá predstavuje mapu rozhľahlej oblasti Tichého oceánu. Nad pomyselnú hladinu oceánu vystupujú austrálsky kontinent, označený nápisom "AUSTRALIA", ostrovy Nového Zélandu a lodné kormidlo. Pod hladinou je vyznačená trasa expedície, malé podoby lodí určujúce smer plavby a kartografický popis "NEW ZEALAND" a "PACIFIC OCEAN".
Prvá prieskumná výprava Jamesa Cooka (1768–1771) upresnila teórie o neprebádanom južnom svetadiele Terra Australis Incognita. Už od dôb Aristotela sa verilo v existenciu rozsiahlej južnej pevniny rozkladajúcej sa od hranice Indického oceánu smerom na juh. Nasledujúce námorné výpravy do tejto oblasti neprebádaný kontinent na mapách stále zmenšovala, ale prelomové poznatky priniesla až prieskumná plavba Jamesa Cooka. Na konci roku 1769 oboplával Severný a Južný ostrov Nového Zélandu a preukázal, že ide o samostatné ostrovy. Následne pokračoval na západ a počas roku 1770 prebádal východné pobrežie Austrálie (v tej dobe Nové Holandsko), Novú Guineu a ďalšie tichomorské ostrovy. Novozmapované oblasti zabral v prospech koruny a rozšíril tak Britské impérium o ďalšie kolónie. V počiatkoch kolonizácie Austrálie bolo Nové Holandsko premenované na Nový Južný Wales a britská vláda ho využívala ako trestaneckú kolóniu.

Líce mince nesie motív kompasovej ružice s vyznačením svetových strán. Do jej stredu je umiestnený portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý obklopujú nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", nominálna hodnota "10 DOLLARS", rok emisie "2020" a údaje o rýdzosti a hmotnosti.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.