+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 3 Oz 35. výročia od objavenia vraku Titanicu 2020 Antique Standard

245,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 3 Oz 35. výročia od objavenia vraku Titanicu 2020 Antique Standard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 3 Oz 35. výročia od objavenia vraku Titanicu 2020 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005979
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Ultra vysoký reliéf vyplnený smaltom
Nominál: 10 SBD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 93,3 g (3 oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, smalt
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká
Náklad: iba 999 ks
Emisia: 2021
Krajina původu: Šalamúnove ostrovy

35th Anniversary of The Titanic´s Wreck Discovery

Unikátna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustným smaltom je vydaná štátom Šalamúnove ostrovy pre rok 2021 o hmotnosti 3 Oz (93,3 g) v rýdzosti najčistejšieho 99.9% striebra v ultra vysokom reliéfe (Ultra High Relief) a úprave Antique Standard. Minca vychádza pri príležitosti 35. výročia objavenia vraku Titanicu.

Motív na rube mince zachytáva posledné chvíle slávneho Titanicu pred potopením. Zadok lode sa zdvíha z vody a nad hladinou sa objavujú lodné skrutky. V ľavej časti je viditeľný osudný ľadovec a v dolnej časti mince záchranný čln s preživšími. Hladinu mora zvýrazňuje tmavomodrý smalt, ktorý siaha takmer k hrane mince. Modrý smalt vo svetlejšom odtieni a lemovaný námorným lanom vypĺňa hornú časť stredu mince a prepúšťa do mapy vyznačenú trasu plavby, miesto a dátum stroskotania "15 04 1912". Motív prechádza až do okružia mince, ktoré nesie nápis "REMEMBERING THE RMS TITANIC" a súradnice miesta nálezu trosiek "41°43′55″ N, 49°56′45″ W".
Najväčší zaoceánsky parník svojej doby RMS Titanic stroskotal 15. apríla 1912 pri svojej prvej plavbe po zrážke s ľadovcom. Skaza plavidla spoločnosti White Star Line, ktorá si vyžiadala 1 517 životov medzi pasažiermi aj členmi posádky, získala veľkú publicitu a neopadla ani po desiatkach rokov. Stroskotanie nepotopiteľnej lode sa stalo predmetom mnohých teórií a legiend. Overenie hypotéz a odhalenie tajomstva vraku stálo za snahou o jeho objavenie a vyzdvihnutie. Ale hĺbka oceánu okolo 4 kilometrov a technická nedostatočnosť to spočiatku ani neumožňovala.
Až na začiatku 80. rokov sa uskutočnili tri reálne, ale neúspešné pokusy. Prelom nastal až počas tajnej vojenskej operácie amerického námorníctva v roku 1985, ktorej sa zúčastnil oceánograf a geológ Robert D. Ballard. Námorníctvu poskytol okrem svojich bohatých skúseností pri mapování morského dna prieskumnú ponorku Argo vybavenú novými videotechnológiami. Skutočným cieľom misie bolo nájdenie a preskúmanie vrakov dvoch jadrových ponoriek. Príležitosť pátrať po Titanicu bola daná Ballardovi až po splnení hlavnej úlohy.
Predpokladanú oblasť stroskotania prehľadával v naväzujúcich pásoch a dúfal v zachytenie roztrúsených pozostatkov vraku. Jeho predpoklad vyšiel a 1. septembra 1985 boli nájdené prvé trosky. Po viac ako 73 rokoch od potopenia tak spatrili kamery diaľkovo ovládanej ponorky Argo najslávnejší vrak.

Líce mince nesie motív kormidelného kolesa lemovaného námorným lanom. Vnútorné okružie obsahuje slová šéfa kancelárie spoločnosti White Star Line v New Yorku po prijatí správy o potopení Titanicu "THERE IS NO DANGER THAT TITANIC WILL SINK. THE BOAT IS UNSINKABLE AND NOTHING BUT INCONVENIENCE WILL BE SUFFERED BY THE PASSENGERS.", "- PHILLIP FRANKLIN - WHITE STAR LINE VICE-PRESIDENT" ("Nehrozí nebezpečenstvo, že sa Titanic potopí. Loď je nepotopiteľná a cestujúci budú znášať iba nepohodlie."). Do stredu mince je umiestnený portrét kráľovnej Alžbety II., ktorý obklopujú nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", nominálna hodnota "10 DOLLARS", rok "2021" a údaje o rýdzosti a hmotnosti.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 999 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.