Slovenské pobočky sú otvorené len ako výdajné miesto. Ďakujeme za pochopenie. Viac informácií na stránke oznámenia.

+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 3 Oz Grizzly - Predators High Relief 2020 Antique Štandard

385,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 3 Oz Grizzly - Predators High Relief 2020 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 3 Oz Grizzly - Predators High Relief 2020 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 006089
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Vysoký reliéf
Nominál: 5000 CFA
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 93.3 g (3 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká, číslovaná
Autor: Beni Debacker
Emisia: 2020
Náklad: 750 ks
Emitent: Pobrežie slonoviny
Razba: mincovňa Mauquoy (Belgicko)

Zobraziť mince vydané v sérii "Predators"

Predators 3 Oz Grizzly - obojstranný High Relief

Unikátna strieborná minca vydaná republikou Pobrežie slonoviny pre rok 2020 a razená z najčistejšieho 99.9% striebra o váhe 93.3 g (3 Oz) v prevední Antique Standard vychádza v rámci novej série Predators, ktorá postupne predstaví zástupcov divokej fauny zpracovaných v razbe obojstanného vysokého reliéfu. Pre prvú mincu série bol vybraný medveď grizzly.

Na rubovej strane mince sa pomocou technologie razby High Relief dosiahlo prepracovanej plastickej podoby medveďa grizzly v jeho prirodzenom prostredí hlbokých lesov. Ručiaci medveď s ostrými tesákmi a dlhými pazúrmi vystupuje zo živej scény uprostred divokej prírody. Motív obklopujú údaje o váhe "3 OZ", rýdzosti "999 AG" a nápis "MAUQUOY" (názov belgickej mincovne), "HAUT-RELIEF (vysoký reliéf vo francúzštine) a "PREDATORS - GRIZZLY". Súčasťou motívu je tiež označenie belgického výrobcu P. De Greef a značka autora návrhu.
Medveď grizzly alebo tiež medveď strieborný, medveď hnedý severoamerický žije v hornatých oblastiach Severnej Ameriky. Jeho meno je odvodené z anglického slova "grizzled" - šedovlasý, pretože jeho srsť v odtieňoch čiernej, hnedej a béžovej má prevažne šedobiele končeky. Jedná se o samotárske zvieratá, ktoré sa v období trenia lososov sťahujú k brehom riek, potokov a jazier. Ryby sú v jeho jedálničku veľmi dôležité, protože mu dodávajú veľmi potrebné tuky. Mimo sezónu lososov sa živia predovšetkým rastlinami a plodmi, iba príležitostne veľkými cicavcami, zdochlinami a drobným hmyzom. Pri príprave na zimný spánok sú schopní nabrať až 180 kg. Ich úloha je tiež veľmi dôležitá pri udržovaní ekosystému. Vylučované konzumované semená plodov majú lepšie podmienky pre klíčenie. Lesy pri pobreží riek získávajú zo zbytkov ulovených lososov prísun dusíku. Grizzly patrí mezi ohrozené a chránené druhy žijúce prevažne v prírodních rezerváciach.

Lícna strana mince netradične používa rovnakú technológiu razby vo vysokém reliéfu ako na rubovej strane. Motív zachytáva dramatický moment útoku grizzlyho na jeleňa. Do hornej časti obrazu je vložený štátny znak Pobrežia slonoviny s nápisom "REPUBLIQUE DE COTE D´IVOIRE", rokom emisie "2020" a nominálnou hodnotou "5000 FRANCS CFA". Hrana mince je číslovaná a zodpovedá certifikátu.

Minca je dodávána v luxusnej drevenej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 750 ks pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.