Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.48 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 3 Oz Podmorský svet - Tuleň pacifický 2020 Antique Štandard

Strieborná minca 3 Oz Podmorský svet - Tuleň pacifický 2020 Antique Štandard

11:58
posledná aktualizácia ceny
005612
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca
Vysoký reliéf vyplnený smaltom

Zobraziť mince v sérii "Podmorský svet"

Underwater World - Spotted seal - 3D High Relief

Unikátna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustným smaltom o hmotnosti 3 Oz (93,3 g) razená v extra vysokom reliéfe (Extra High Relief) je vydaná štátom Barbados pre rok 2020 v úprave Antique Standard a rýdzosti čistého 99.9% striebra. Pre motív piatej mince série "Podmorský svet" bol zvolený tuleň pacifický.

Na rube mince je zobrazený tuleň vo svojom reálnom životnom prostredí. Predná časť hlavy, ktorej dominujú výrazné oči a tupý ňufák, je vynorená nad morskú hladinu. Obklopuje ju sčerená voda a ľadové kryhy. Efekt mora je vytvorený výplňou z priehľadného modrého smaltu, ktorý ukrýva podmorský svet a vytvára tak úžasný 3D efekt. Pod hladinou sú viditeľné predné a zadné plutvy nášho jedinca a v morskej hlbine ďalší členovia tulenej skupiny. Medzi nimi prepláva ich potrava, ryby. Okružie mince dopĺňa názov mince "SPOTTED SEAL", rok emisie, logo série a drobné reliéfy morských živočíchov.
Tuleň pacifický (Phoca largha) a jeho tri hlavné skupiny populácie sa vyskytujú v severnej časti Tichého oceánu - v oblasti Beringovho mora, v Japonskom a Ochotskom mori a v zátoke Liodong v Žlutom mori. Žijú samotárskym spôsobom života na ľadových kryhách alebo v zamrznutých pobrežných oblastiach. Do veľkých skupín sa zhlukujú iba v období rodenia mláďat, následnej starostlivosti a výmene srsti. V porovnaní s ostatnými druhmi tuleňov sú strednej veľkosti, váži až 109 kg a dosahujú 2,1 m dĺžky. Sú charakteristické hustou srsťou striebrošedej farby, ktorú pokrývajú nepravideľné tmavé škvrny. Ich hlava má guľatý tvar a ňufák je podobný psovi. Títo výborní plavci využívajú zadnú plutvu pre ťah a predné plutvy ako kormidlá. Za potravou sa ponárajú do hĺbky až 300 m.

Líce vyobrazuje štátny znak Barbadosu obklopený nápismi "BARBADOS" a nominálnou hodnotou "5 DOLLARS". Znak ďalej obklopujú rôzne morské živočíchy, názov série "UNDERWATER WORLD" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 999 ks pre celý svet! Originálne číslo nesie tiež hrana mince.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
93,3 g (3 Oz)
Náklad:
iba 999 ks
Provedení:
Antique Standard
Ryzost:
999/1000 Ag, smalt
Země původu:
Barbados
Emise:
2020
Hrana:
hladká, číslovaná
Nominál:
5 BBD
Průměr:
50 mm
Téma:
Flora a Fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern