+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 3 Oz Podmorský svet - Tuleň pacifický 2020 Antique Štandard

247,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 3 Oz Podmorský svet - Tuleň pacifický 2020 Antique Štandard
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 3 Oz Podmorský svet - Tuleň pacifický 2020 Antique Štandard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005612
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Vysoký reliéf vyplnený smaltom
Nominál: 5 BBD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 93,3 g (3 oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, smalt
Prevedenie: Standard
Hrana: hladká, číslovaná
Náklad: iba 999 ks
Emisia: 2020
Krajina pôvodu: Barbados

Zobraziť mince v sérii "Podmorský svet"

Underwater World - Spotted seal - 3D High Relief

Unikátna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustným smaltom o hmotnosti 3 Oz (93,3 g) razená v extra vysokom reliéfe (Extra High Relief) je vydaná štátom Barbados pre rok 2020 v úprave Antique Standard a rýdzosti čistého 99.9% striebra. Pre motív piatej mince série "Podmorský svet" bol zvolený tuleň pacifický.

Na rube mince je zobrazený tuleň vo svojom reálnom životnom prostredí. Predná časť hlavy, ktorej dominujú výrazné oči a tupý ňufák, je vynorená nad morskú hladinu. Obklopuje ju sčerená voda a ľadové kryhy. Efekt mora je vytvorený výplňou z priehľadného modrého smaltu, ktorý ukrýva podmorský svet a vytvára tak úžasný 3D efekt. Pod hladinou sú viditeľné predné a zadné plutvy nášho jedinca a v morskej hlbine ďalší členovia tulenej skupiny. Medzi nimi prepláva ich potrava, ryby. Okružie mince dopĺňa názov mince "SPOTTED SEAL", rok emisie, logo série a drobné reliéfy morských živočíchov.
Tuleň pacifický (Phoca largha) a jeho tri hlavné skupiny populácie sa vyskytujú v severnej časti Tichého oceánu - v oblasti Beringovho mora, v Japonskom a Ochotskom mori a v zátoke Liodong v Žlutom mori. Žijú samotárskym spôsobom života na ľadových kryhách alebo v zamrznutých pobrežných oblastiach. Do veľkých skupín sa zhlukujú iba v období rodenia mláďat, následnej starostlivosti a výmene srsti. V porovnaní s ostatnými druhmi tuleňov sú strednej veľkosti, váži až 109 kg a dosahujú 2,1 m dĺžky. Sú charakteristické hustou srsťou striebrošedej farby, ktorú pokrývajú nepravideľné tmavé škvrny. Ich hlava má guľatý tvar a ňufák je podobný psovi. Títo výborní plavci využívajú zadnú plutvu pre ťah a predné plutvy ako kormidlá. Za potravou sa ponárajú do hĺbky až 300 m.

Líce vyobrazuje štátny znak Barbadosu obklopený nápismi "BARBADOS" a nominálnou hodnotou "5 DOLLARS". Znak ďalej obklopujú rôzne morské živočíchy, názov série "UNDERWATER WORLD" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 999 ks pre celý svet! Originálne číslo nesie tiež hrana mince.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.