Aktuálne ceny: Cena zlata 1787.11 USD/oz   Cena striebra 20.316 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince zahraničia     Strieborná minca 3 Oz Podmorský svet - Vráskavec obrovský 2020 Antique Standard

Strieborná minca 3 Oz Podmorský svet - Vráskavec obrovský 2020 Antique Standard

11:06
posledná aktualizácia ceny
005933
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Strieborná pamätná minca
Vysoký reliéf vyplnený smaltom

Zobraziť mince v sérii "Podmorský svet"

Underwater World - Blue Whale - 3D High Relief

Unikátna strieborná minca čiastočne vyplnená polopriepustným smaltom o hmotnosti 3 Oz (93,3 g) razená v extra vysokom reliéfe (Extra High Relief) je vydaná štátom Barbados pre rok 2020 v úprave Antique Standard a rýdzosti čistého 99.9% striebra. Pre motív šiestej mince série "Podmorský svet" bol zvolený Vráskavec obrovský.

Na rube mince je zobrazený vráskavec so svojím potomkom v reálnom životnom prostredí oceánu. Samica má vynorenú hlavu s prednými plutvami aj koniec chvosta nad morskú hladinu, u mláďaťa je vynorená len hlava s prednými plutvami. Efekt mora je vytvorený výplňou z priehľadného modrého smaltu, ktorý ukrýva podmorský svet a vytvára tak úžasný 3D efekt. Pod hladinou je viditeľná stredná časť samice a zvyšok mláďaťa a v morskej hlbine vidíme kladiváky, ryby a potápačov. Okružie mince dopĺňa názov mince "BLUE WHALE", rok emisie, logo série a drobné reliéfy morských živočíchov.
Vráskavec obrovský (Balaenoptera musculus), tiež nazývaný modrá veľryba, obýva oceány po celom svete. Žije samotárskym spôsobom, spoločne sa zdržujú len samice s mláďatami. Do veľkých skupín sa zhlukujú iba v miestach s bohatým zdrojom potravy, ktorým je kril a drobné kôrovce. Vráskavec obrovský dorastá do dĺžky až 30 metrov a hmotnosti okolo 190 ton. Ich hlava má sploštený tvar a zhora pripomína tvar U. Tento živočích sa dožíva okolo 80 rokov.

Líce vyobrazuje štátny znak Barbadosu obklopený nápismi "BARBADOS" a nominálnou hodnotou "5 DOLLARS". Znak ďalej obklopujú rôzne morské živočíchy, názov série "UNDERWATER WORLD" a údaje o hmotnosti a rýdzosti.

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 999 ks pre celý svet! Originálne číslo nesie tiež hrana mince.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
93,3 g (3 Oz)
Náklad:
pouze 999 ks
Provedení:
Antique Standard
Ryzost:
999/1000 Ag, smalt
Země původu:
Barbados
Emise:
2020
Hrana:
hladká, číslovaná
Nominál:
5 BBD
Průměr:
50 mm
Téma:
Flora a Fauna

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
3.236.225.157

Holoubek koncern