+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 5 Oz Australian Dreamtime 2019 Proof

357,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 5 Oz Australian Dreamtime 2019 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 5 Oz Australian Dreamtime 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005473
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pozlátená minca
Nominál: 10 NZD
Priemer: 65 mm
Hmotnosť: 155.5 g (5 oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, pozlátené
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Emisia: 2019
Náklad: 500 ks
Emitent: Niue

The Australian Dreamtime

Unikátna a čiastočne pozlátená strieborná minca vydaná štátom Niue v roku 2019 z najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 5 uncí (155.5 g) v špičkovej kvalitě proof je inšpirovaná nábožensko-kultúrnym pohľadom na svet pôvodných obyvateľov Austrálie, Aborigéncov - Australian Dreamtime.

Minca na svojom rube spája prvky moderného spracovania a umenia starých Aborigéncov, zobrazuje rôzne druhy zvierat vyskytujúcich sa v Austrálii. Na štylizovanom pozadí sú rozddlené do ich životného priestoru, voda - zem - vzduch. Pri dolnej hrane mince je uvedený nápis "AUSTRALIAN DREAMTIME".
Dreamtime je antropologický termín odkazujúci na nábožensko-kultúrne vnímanie sveta pôvodnych austrálskych obyvateľov, jeho celá podstata a súvislosti sú pre dnešného človeka nie úplne pochopiteľné. Domorodci (anglicky Aboriginals) uvádzajú počiatok Dreamtime do doby pred 40 000 rokmi. Verili, že Dreamtime je cesta späť na skutočný začiatok, ktorý nikdy neskončil (čas mimo čas, čas snívania). Zem a ľudí stvorili duchovia, prastaré bytosti. Vytvorili rieky, potoky, jezerá, kopce, skaly, rastliny a zvieratá. Učili ľudí vyrábať lovecké nástroje, loviť a zbierať jedlo, ustanovili zákony. Každý kmeň dostal svoje územie, totemy a snívanie. Duchovia ukázali domorodcom miesta, ktoré majú byť posvätné. Pri týchto miestach vykonávali Aborigénci rituálne obrady, aby potešili duchov predkov a udrželi ich nažive. Postupne sa pojem Dreamtime rozšíril aj mimo komunitu pôvodných obyvateľov a dnes je súčasťou austrálskej ľudovej kultúry.

Líce zobrazuje tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho a nápisy "ELIZABETH II", "NIUE", rok vydania, nominálnu hodnotu, hmotnosť, rýdzosť, a iniciály autora "IRB".

Minca je dodávaná v luxusnej drevenej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v limitovanom náklade iba 500 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.