+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca 5 Oz Objavenie Nového sveta - Leif Erikson 2020 Perleť Proof

510,00 € vrátane DPH
Strieborná minca 5 Oz Objavenie Nového sveta - Leif Erikson 2020 Perleť Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca 5 Oz Objavenie Nového sveta - Leif Erikson 2020 Perleť Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005610
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca s perleťou
Nominál: 25 SBD
Priemer: 65 mm
Hmotnosť: 155.5 g (5 Oz)
Rýdzosť: 999/1000 Ag, Perleť
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Náklad: iba 750 ks
Emisia: 2020
Krajina pôvodu: Šalamúnove ostrovy

5 Oz strieborná minca s perleťou - Discovery of the New World

Unikátna strieborná minca s vnútorným jadrom z pravej perleti je súčasťou série "Mother of Pearl". Mincu razenú z najčistejšieho 99.9% striebra o hmotnosti 5 Oz (155.5 g) vydáva štát Šalamúnove ostrovy pre rok 2020 pri príležitosti 1000. výročia objavenia amerického kontinentu Vikingami pod vedením Leifa Erikssona.

Vnútorná perleť v modrom odtieni, vsadená do mince, zobrazuje na svojom rube vikingskú loď na svojej plavbe po mori, v popredí vľavo je umiestnená podobizeň legendárneho Vikinga a v hornej časti je uvedené jeho meno "LEIF ERIKSSON". Časti obrazu prechádzajú tiež do vonkajšieho okružia mince, na ktorom je uvedený nápis "DISCOVERY OF THE NEW WORLD" a rok emisie "2020".
Prvým Európanom, ktorý dosiahol brehy Severnej Ameriky bol vikingský prieskumník Leif Eriksson. Stalo sa tak približne pred 1000 rokmi, 500 rokov pred výpravou Krištofa Kolumba.
Leif Eriksson bol pôvodom Nór, ale narodil sa okolo roku 970 na Islande a následne vyrastal v Grónsku. Do grónskeho vyhnanstva bol z islandskej kolónie presídlený s celou rodinou za zločiny jeho otca. Týím bol Erik Červený, ktorý sa tak stal objaviteľom a prvým osadníkom Grónska. Leif bol vychovávaný ako tradičný Viking, k láske k moru a znalostiam navigácie.
V dospelosti, pri návšteve Nórska, prijal kresťanstvo. Na poverenie kráľa Olafa I. Tryggvasona sa vydal šíriť novú vieru medzi ďalších vikingských osadníkov. Z rôznych prameňov nie je úplne jasný popis jeho nasledujúcej plavby. Skutočnosťou je, že počas nej dosiahol pobrežie severoamerického kontinentu. Novoobjavenú zem nazval, podľa divokého hrozna hojne rastúcej vínnej révy v tejto oblasti, Vinland. Podľa niektorých prameňov navštívil pred Vinlandom ďalšie dve miesta, ktoré pomenoval Helluland (Baffinov ostrov) a Markland (Labradorský polostrov).
V nasledujúcich storočiach mnoho bádateľov hľadalo dôkaz o Erikssonovom pristátí, ktoré bolo zaznamenané v islandských ságach. V 60. rokoch 20. storočia bola v najsevernejšej časti ostrova Newfoundland (L'Anse aux Meadows), nájdená vikingská osada datovaná do obdobia 11. storočia. Táto osada zodpovedá popisu miesta, kde údajne Leif prečkal zimu pred návratom do Grónska.

Líce zobrazuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Ian-Rank Broadleyho a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS" a nominálnu hodnotu.

Minca je dodávaná v luxusnej darčekovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti v extrémne limitovanom náklade iba 25 kusov pre celý svet!

Séria Mother of Pearl
Mince tejto série prechádzajú zdĺhavým a sofistikovaným procesom výroby. Perleť je získavaná z lastúr najväčších perlorodiek (morské perly) na svete - Pinctada Maxima, ktoré dorastajú až 30 cm v priemere. Ustrice sú chované na perlových farmách v dokonale izolovaných oblastiach oceánov pri pobreží Austrálie, Tahiti, Fidži, Indonézie a Filipín. Ich lastúry majú veľmi silnú vnútornú škrupinovú vrstvu tvorenú perleťou. Výber najkrásnejších perleťových škrupín pre sériu Mother of Pearl trvá až 12 týždňov. Potom sú upravené do požadovaného tvaru a pomocou ultrazvukových vĺn je vytvorený motív prepracovaný do najmenších detailov. Pre dosiahnutie individuálneho zafarbenia je perleť namáčaná v kúpeli s príslušnou farbou ďalších 5 týždňov. Následne je perleťové jadro vložené do mince komplikovaným technickým postupom.Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia

Zákazníci, ktorí si kúpili tento tovar, si objednali tiež...


 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.