+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

6 predajní

Bratislava, Košice, Praha, Brno, Ostrava, Liberec
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Brazílska akvamarínová tiara 1 Oz 2020 Proof

153,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Brazílska akvamarínová tiara 1 Oz 2020 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Brazílska akvamarínová tiara 1 Oz 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005991
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 20 CAD
Priemer: 38 mm
Hmotnosť: 31,39 g
Materiál: 999,9/1000 Ag, Rh, kryštály Swarovski
Prevedenie: Proof
Hrana: vrúbkovaná
Náklad: 4 000 ks
Emisia: 2020
Razba: Kanadská kráľovská mincovňa

Zobraziť mince vydané s motívom klenotov kráľovnej Alžbety II.

The Brazilian Aquamarine Tiara

Unikátna strieborná minca s kryštálmi Swarovski vydaná Kanadskou kráľovskou mincovňou v roku 2020 v kvalite matný proof z najčistejšieho 99,99% striebra o hmotnosti 31,39 g predstavuje brazílsku akvamarínovú tiaru Alžbety II. a jeden z mála osobných klenotov, ktoré kráľovná nezdedila, ale nechala vyrobiť.

Jedinečná minca na svojom rube nesie štylizovanú podobu jednej zo štyroch bočných ozdôb akvamarínovej tiary. Rhodiom pokovaný klenot v tvare vejára tvorí jeden hlavný a štyri úzke kamene obdĺžníkového tvaru v odtieni aqua. Dopĺňa ich dvanásť drobných čírych kryštálov Swarovski a dva aqua kamene guľatého tvaru. Žiariace kryštály usadené do leštenej obruby krásne kontrastujú na matnom povrchu proof. Leštený dekor pokračuje na okruží mince a spája nápis "CANADA" v hornej časti mince a nominálnu hodnotu "20 DOLLARS" pri spodnom okraji.
Prvé brazílske akvamaríny získala kráľovná Alžbeta II. od prezidenta Brazílie darom k jej korunovácii v roku 1953. Išlo o náhrdelník a náušnice, ktoré neskôr doplnil tiež náramok. Sadu v roku 1957 rozšírila o zodpovedajúcu tiaru, ktorú nechala zhotoviť u kráľovského klenotníka Garrarda. Tiara spájala prepracovanú platinovú čelenku z diamantov a akvamarínov a tri veľké akvamaríny obdĺžníkového tvaru lemované diamantmi. V roku 1971 bola prepracovaná a doplnená o ďalšie akvamaríny od guvernéra São Paula. Tiaru v dnešnej podobe tvorí veľký ústredný kameň (pôvodný prívesok náhrdelníku) a štyri vejárové arabesky umiestnené vedľa pôvodných kameňov. Brazílska akvamarínová tiara patrí medzi najvyššie a najpôsobivejšie kusy v jej zbierke klenotov.

Lícna strana obsahuje tradičný portrét kráľovnej Alžbety II. od Susanny Blunt s nápismi "ELIZABETH II", "D.G.REGINA" a rok vydania.

Minca je dodávaná v koženkovej krabičke spolu s číslovaným certifikátom pravosti. Náklad mince je limitovaný na 4 000 kusov pre celý svet!Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.