Aktuálne ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena striebra 19.028 USD/oz  
  Zlaťáky    Strieborné mince Slovensko     Strieborná minca Chránená krajinná oblasť Poľana 2020 Štandard

Strieborná minca Chránená krajinná oblasť Poľana 2020 Štandard

04:25
posledná aktualizácia ceny
005862
kód produktu

vrátane DPH
Skladom Vypredané

Aktuálne nie je možné tento produkt objednať.

Dostupnosť na predajniach
Bratislava
Košice
Centrála

Pozrite si produkt

Podrobný popis

Chránená krajinná oblasť Poľana

Exkluzívna strieborná minca vydaná na Slovensku Mincovňou Kremnica v roku 2020 v kvalite Štandard o hmotnosti 33,63 g je venovaná chránenej krajinnej oblasti Poľana.

Na rube zberateľskej euromince je národná prírodná pamiatka Vodopád Bystrého potoka. V ľavej hornej časti mincového poľa je v popise fragment ľudového ornamentu. V riadku pod ním je nápis "POĽANA" a pod ním je vyobrazená fialka žltá sudetská. V pravej časti mincového poľa je v popise nápis "CHRÁNENÁ KRAJINNÁ OBLASŤ".

Na líci euromince je vyobrazený súboj dvoch jeleňov, ktorému sa prizerá šesť laní. V ľavej časti mincového poľa je skalný útvar sopečného pôvodu, prírodná pamiatka Kalamárka. Štátny znak Slovenskej republiky je v hornej časti mincového poľa. Vpravo od neho je v dvoch riadkoch označenie nominálnej hodnoty "20 EURO". V spodnej časti je v popise názov štátu "SLOVENSKO" a nad ním letopočet "2020". Značka Mincovne Kremnica, štátny podnik, ktorú tvorí skratka "MK" umiestnená medzi dvoma razidlami a štylizované iniciály autorky mince Marie Poldaufové "MP" sú vľavo od letopočtu.

Minca je dodávaná v limitovanom náklade iba 3 000 kusov pre celý svet!

V povedomí verejnosti si Poľana získala postavenie symbolu Slovenska a svojráznosti. Je jedinečným kútom s panenskou prírodou, originálnou ľudovou kultúrou a živými tradíciami. Známa je ako vrchársky kraj. Poľana je najvyšším sopečným pohorím na Slovensku a patrí k najzachovalejším sopkám v Západných Karpatoch. Nachádza sa v centrálnej časti krajiny. Na severnom okraji CHKO Poľana leží geografický stred Slovenska - kóta Hrb 1255 m n. m. Územie bolo v roku 1981 vyhlásené za chránenú krajinnú oblasť a v roku 1990 bolo zaradené do svetovej sústavy biosférických rezervácií UNESCO v rámci programu Človek a biosféra.


Špecifikácia produktu

Hmotnost:
33,63 g
Mincovna:
Mincovňa Kremnica
Nominál:
20 EURO
Průměr:
40 mm
Emise:
2020
Téma:
Flora a Fauna
Autor:
Mária Poldaufová
Hrana:
s popisom "• OCHRANA PRÍRODY A KRAJINY"
Náklad:
3 000 ks
Provedení:
Štandard
Ryzost:
925/1000 Ag, 75/1000 Cu
Emitent:
NBS
Země původu:
Slovensko

Žiadanka

Vyplnenie žiadanky pre Vás nie je záväzné.

Výkupný formulár

Radi od vás vykúpime investičné kovy zakúpené u nás ale aj u konkurencie. Naši zákazníci vždy dostanú najvyššiu možnú cenu ponúkanú v danom čase. Vyplňte formulár nižšie a my Vás budeme kontaktovať. Ďakujeme za dôveru.Overené zákazníkmi
Dodavatelé
Obsah toho webu nie je možné v žiadnom prípade považovať za investičné doporučenie. Uverejnené články a analýzy je potrebné vnímať ako subjektívne názory zamestnancov spoločnosi SAFE HERITAGE, a.s.
100.25.42.211

Holoubek koncern