+421 220 570 750 – zákaznícka linka

 po–pia 09:00–17:00

Informácie

 

Diskrétne balenie

Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.
 

Najväčšia ponuka

Máme najväčšiu ponuku zberateľských mincí na trhu.
 

Garancia výkupu

Čo predávame, to tiež vieme od Vás kúpiť.
 

5 predajní

Bratislava, Praha, Brno, Ostrava
a Liberec.
Na týchto predajniach si môžete prezrieť alebo vyzdvihnúť Váš tovar.
Prehľad puncových značiek

Stráženie ceny

Strieborná minca Crystal Coin - Anjel strážny - crystal AB 2018 Proof

89,00 € vrátane DPH
Strieborná minca Crystal Coin - Anjel strážny - crystal AB 2018 Proof
* povinná informácia
Typ ceny:

Strieborná minca Crystal Coin - Anjel strážny - crystal AB 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Není možná
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005178
Chcete viac informácií? Koľko stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Strieborná pamätná minca
Nominál: 2 NZD
Priemer: 50 mm
Hmotnosť: 31.1 g
Rýdzosť: 999/1000 Ag
Prevedenie: Proof
Hrana: hladká
Autor averzu: Petra Brodská DiS.
Autor reverzu: Irena Hradecká DiS.
Emisia: júl 2018
Náklad: iba 600 ks
Emitent: Niue
Razba: Česká Mincovna

Crystal Coin

Po darčekových minciach, ktorých témou boli narodeniny, šťastie, láska a užívanie si života, rozšíril produktovú radu „Crystal Coin“ motív strážneho anjela. Anjelská emisia bola čoskoro vypredaná a pre veľký záujem vychádza znovu – s novým reliéfom a krišťáľovým kameňom..

Unikátne strieborné mince s brúseným českým krištáľom sú výsledkom spojenia tradičných jabloneckých remesiel – medailérstva Českej mincovne a sklárstva spoločnosti Preciosa –, ktoré nemá na celom svete obdoby.

Strážný anjel je podľa množstva legiend nadprirodzená bytosť, ktorá nad každým z nás drží ochrannú ruku a opatruje nás pred všetkým zlým. Strážny anjel nie je iba jeden ako napríklad Gabriel či Michael – práve naopak. Či už v neho veríte alebo nie, každý z nás má svojho vlastného. Ani na sekundu nás neopoustí, a tak nie sme nikdy sami. Sprevádza nás životom, stráži našu dušu, pomáha nám prekonávať najrôznejšie prekážky či skúšky a v neposlednom rade je oddaným priateľom.

Nadané medailérky Irena Hradecká, DiS., a Petra Brodská, DiS., z Českej mincovne prisúdily anjelovi strážnemu roztomilú podobu okrídleného dieťaťa, ktoré sedí na obláčiku a modlí sa za nás. Na strieborný reliéf ďalej naväzuje brúsený krištáľový kameň v tvare kídla. Kompozíciu reverznej strany dotvára ešte česko-anglický opis „YOUR GUARDIAN ANGEL – TVŮJ STRÁŽNÝ ANDĚL“. Pretože mince Českej mincovne vychádzajú v licencii zahraničného emitenta, ktorým je ostrov Niue, averzná strana mince nesie jeho nevyhnutné atribúty – nominálnu hodnotu 2 DOLLARS (NZD), rok emisie 2018, meno Alžbety II. a portrét panovníčky, ktorý je obklopený anjelskymi peruťami.

Minca vychádza v limitovanom náklade 600 kusov a predstavuje originálny darček pre množstvo príležitostí. Je uložená do elegantného balenia, ktoré jednoducho premeníte na praktický rámček pre jej vystavenie. Súčásťou je tiež česko-anglicko-ruský certifikát pravosti, kam môžete zapísať svoje venovanie a ktorému dominuje anglický citát kazateľa Phila Bosmansa, ktorého preklad znie: „Anjelom je ten, koho ti Boh pošle do života, nečekane a nezaslúžene, aby ti zažal pár hviezd, keď všetko potemnie.“Tovar je zaradený do týchto kategórií:    Strieborné mince zahraničia
 
Ak nemáte s nákupom cez internet zatiaľ žiadnu skúsenosť, môžete objednávať e-mailom, poštou alebo telefonicky. Zavolajte nám na zákaznícku linku: +421 220 570 750. Radi a ochotne Vám poradíme.